Reklama

Kultowe seriale

Ocena
serialu
8,6
Bardzo dobry
Ocen: 2545
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

​Gwiazdy po latach: "Jezioro marzeń"

Dawson (James Van der Beek), Jen (Michelle Williams), Pacey (Joshua Jackson) i Joey (Katie Holmes) oraz Jack (Kerr Smith) - piątka przyjaciół z uroczego, turystycznego miasteczka Capeside w stanie Massachusetts, którzy razem chodzili do szkoły średniej, właśnie opuszczają rodzinne strony, by podjąć studia wyższe i rozpocząć dorosłe życie. Większość z nich: Joey, Jen oraz Jack przenoszą się do Bostonu, Dawson znacznie dalej, do Los Angeles. Czy ich przyjaźń przetrwa próbę czasu i odległości? Pamiętacie Dawsona i jego paczkę? Sprawdźcie, co robią teraz bohaterowie serialu!


Reklama


James Van der Beek, czyli Dawson

Nie od zawsze marzył o aktorstwie. W szkole średniej chciała zostać sportowcem, ale kontuzja pozbawiła go złudzeń. Na studiach jako przedmioty wiodące wybrał język angielski ii socjologię. Dopiero angaż w "Jeziorze marzeń" sprawił, że zaczął na poważnie myśleć o aktorstwie. Żeby dostać angaż, na castingu musiał pokonać blisko 500 kandydatów! Serial wywrócił jego życie do góry nogami, jako Dawson stał się bożyszczem nastolatek. Do dziś zagrał w kilkunastu serialach (głównie gościnne role) m.in. "Prawo i porządek: Zbrodniczy zamiar", "Jak poznałem waszą matkę" czy "Brzydula Betty". Jego największą rolą filmową był występ w "Strażnikach Teksasu". Obecnie można go oglądać w "Backwards" i serialu "Nie zadzieraj z zołzą spod 23". Dwukrotnie żonaty ma dwójkę dzieci. W tym roku skończył 35 lat.

Michelle Williams, czyli Jen

Najbardziej utytułowana aktorka z całej piątki. Na ekranie zadebiutowała w jednej z wersji przygód "Lassie". Jednak to dzięki "Jezioru marzeń" stała się sławna. "Dróżnik", "Kraina obfitości", przełomowa "Tajmnica Brokeback Mountain", za którą nominowano ja po raz pierwszy do Oscara, "Blue Valentine", "Wyspa tajemnic" czy "Mój tydzień z Marilyn" - to tylko część filmów, za które dostała nagrody. Od czasów "Jeziora marzeń" nie zagrała już w żadnym serialu. Teraz stawia na kino niezależne. Na planie "Tajemnicy..." poznała swojego późniejszego narzeczonego, nieżyjącego już Heatha Ledgera, z którym ma córkę Matildę. Od kilku miesięcy spotyka się z aktorem Jasonem Segelem. W tym roku obchodziła 32. urodziny.

Joshua Jackson, czyli Pacey

Zaczynał jako dziecko od grania w reklamówkach. Jego debiutem był film "Zagubione serca" Michaela Bortmana. Następnie wystąpił w serii "Potężne kaczory" oraz filmie telewizyjnym "Ronnie i Julie". Prawdziwą popularność przyniosło mu jednak "Jezioro marzeń". Jako Pacey złamał serce niejednej nastolatce. W trakcie trwania serialu wystąpił w dwóch filmach dla nastolatków - "Sekcie" i "Szkole uwodzenia". Obecnie możemy oglądać go w aż trzech filmach: "U.F.O.", "Żądze i pieniądze" oraz "Inescapable". Jackson gra też cały czas główną rolę w serialu "Fringe: Na granicy światów". Prywatnie jest związany z aktorką Diane Kruger. W tym roku skończył 34 lata.

Katie Holmes, czyli Joey

Zadebiutowała w filmie "Burza lodowa" u boku Toby’ego Maguire’a. Później została dostrzeżona przez twórców "Jeziora marzeń" i odtąd jej kariera nabrała tempa, choć złośliwi mówią, że nie wykorzystała szansy, jaką dał jej serial. Wystąpiła ponad dwudziestu filach m.in. "Jak wykończyć panią T.?", "Porzucona", "Córka prezydenta", "Batman - początek", "Jack i Jill", jednak większość jej ról przeszła bez echa. Mogliśmy też  oglądać ją w serialach telewizyjnych "Jak poznałem waszą matkę" i "The Kennedys", gdzie wcieliła się w rolę Jakcie Kennedy. Prywatnie zasłynęła jako żona Toma Cruise’a (choć tej szansy na karierę też nie wykorzystała). Ma 6-letnią córkę Suri. W tym roku skończyła 33 lata.

Kerr Smith, czyli Jack

Jako nastolatek chciał zostać muzykiem. . Uczył się gry na fortepianie, gitarze basowej oraz komponował piosenki. Swoją przygodę z aktorstwem rozpoczął od występach w reklamówkach telewizyjnych , które były jego sposobem na podreperowanie studenckiego budżetu. Przez kilka lat występował także w operze mydlanej "As the World Turns". Kiedy miał 24 lata postanowił zmienić swoje życie. Wyjechał do Nowego Jorku i zapisał się na kurs aktorstwa. W tym czasie dostał angaż w filmie "12 małp" u boku Bruce’ Willisa. Niestety, wszystkie sceny z jego udziałem zostały wycięte. Dopiero angaż w "Jeziorze marzeń" uczynił z niego popularnego aktora. Zagrał potem m.in. w "Lidze złamanych serc", "Oszukać przeznaczenie", "Adrenalinie", "Szkole uwodzenia 3" czy "Krwawych walentynkach". Widzowie seriali mogą pamiętać jego gościnne występy we wszystkich cyklach "CSI: ...", "Bezimiennych" czy główną rolę w "Drugiej szansie". Prywatnie jest rozwiedziony. W tym roku skończył 40 lat.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje