Reklama

Kultowe seriale

Ocena
serialu
8,5
Bardzo dobry
Ocen: 2893
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Gwiazdy po latach: "Alf"

Pamiętacie serial o przesympatycznym kosmicie z planety Melmac, przedstawiającym się jako Gordon "Alf" Shumway, który w swoim statku kosmicznym rozbił się na dachu garażu amerykańskiej rodziny Tannerów? Co dzisiaj słychać u jego bohaterów? Sprawdźmy!

Max Wright, czyli Willie Tanner

Obecnie serialowy Willie zbliża się do siedemdziesiątki. Na swoim koncie ma najwięcej ról spośród całej rodziny Tannerów. Zanim pojawił się jako głowa rodziny w "Alfie", występował gościnnie w serialach, m.in. "Taxi" czy "Zdrówko" i filmach ("Dangerous Company", "Żądło II" czy "Studenckie wakacje"), grał też na Broadwayu. Po zakończeniu zdjęć do "Alfa" kontynuował swoją karierę na dużym i małym ekranie. Pojawił się m.in. w serialu "Przyjaciele". Aktor miał poważne problemy z nałogami: alkoholowym i narkotykowym, został nawet aresztowany za prowadzenie pod wpływem i skazany na wyrok w zawieszeniu. Prywatnie jest żonaty i ma dwójkę dzieci.

Anne Schedeen, czyli Kate TannerJej przygoda z filmem zaczęła się na długo prze "Alfem". Schedeen znana była już na przełomie lat 60. i 70. jako Sandy Porter z serialu "Marcus Welby, lekarz medycyny" i kilkunastu innych produkcji. Podobnie jak dla jej serialowych dzieci, serial "Alf" okazał się pechowy. Po jego zakończeniu nie rozdzwoniły się telefony, a aktorka wystąpiła jedynie w dwóch filmach i gościnnie w serialu "Potyczki Amy". Prywatnie jest żoną Christophera Barretta, z którym ma córkę.

Benji Gregory, czyli Brian

Reklama

Obecnie ma 34 lata. Rola Briana w serialu "Alf" nie była jego debiutem. Kiedy rozpoczynał swój udział w projekcie należał już do grona dziecięcych gwiazd. Niestety, na "Alfie" zakończyła się jego wielka kariera filmowa. Wystąpił jeszcze w serialu i dwóch filmach, ale były to role drugoplanowe. Co prawda Benji Gregory dostał się na studia filmowe w Academy of Art College w San Francisco, lecz po jej ukończeniu w 2004 roku wstąpił do Marynarki Wojennej.

Andrea Elson, czyli Lynn

W tym roku skończyła 43 lata. Swój pierwszy kontakt z aktorstwem miała w wieku 11 lat. wystąpiła w przedstawieniu "Alicja w Krainie Czarów", gdzie wcieliła się w tytułową postać. Ojciec Elson zajmował się reklamą, a ona już jako dziecko miała własnego agenta. Jej popularność zaczęła się od reklamówki, z czasem zaczęła dostawać inne propozycje. W "Alfie" zagrała jako siedemnastolatka. Podobnie jak jej serialowy brat, Benji Gregory, swoją karierę również zakończyła na udziale w serialu. Wyszła za mąż za Scotta Hoppera, którego poznała na planie, a w 1997 roku urodziła córkę. Dwa lata później wystąpiła jeszcze w operze mydlanej "The Young and the Restless".

Alf, czyli Paul Fusco i Michu Meszaros

Alf (od ang. Alien Life Form - obca forma życia) to pseudonim Gordona Shumwaya, niewielkiego, włochatego 229-letniego kosmity, posiadacza ośmiu żołądków, wielbiciela i smakosza kotów. W jego rolę wcielili się aktor i lalkarz Paul Fusco (odpowiedzialny za mimikę, gesty i głos) oraz Michu Meszaros, aktor o niskim wzroście, który przebierał się w kostium Alfa w scenach gdzie tytułowy bohater pokazywany był w całości. Alf początkowo był pacynką, która wisiała w domu Fusco, strasząc dzieci i gości. Z czasem Fusco zwrócił się do scenarzysty Toma Patchetta z propozycją zrealizowania serialu o włochatym kosmicie. Razem napisali scenariusz, który został kupiony i zrealizowany przez stację NBC. I tak Alf stał się kultowym stworem lat 90. 

swiatseriali.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Kultowe seriale | Alf | seriale | Max Wright | Anne Schedeen | Benji Gregory | Andrea Elson

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje