Reklama

Kultowe seriale

Ocena
serialu
8,4
Bardzo dobry
Ocen: 4527
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

​Gwiazda kultowego serialu porzuciła karierę

To był jeden z najpopularniejszych seriali PRL-u. Gdy w sobotnie wieczory w telewizji leciał serial "Daleko od szosy", ulice dosłownie pustoszały. Główni aktorzy z dnia na dzień zostali gwiazdami. Irena Szewczyk wcielała się w ukochaną Leszka Góreckiego granego przez Krzysztofa Stroińskiego. Serial przyniósł jej ogromną popularność, ale ona wybrała inną drogę...

Chociaż serial miał zaledwie 7 odcinków, to odcisnął piętno w sercach widzów. Pierwszy odcinek został wyemitowany w sobotni wieczór 11 grudnia 1976 roku. Do dziś perypetie chłopaka ze wsi, który zakochuje się w miastowej dziewczynie, do łez wzruszają i bawią Polaków.

Reklama

Gdy 29-letnia aktorka trafiła na plan serialu, miała już na swoim koncie role w uznanych produkcjach m.in. w filmach "Rzeczpospolita babska" oraz "Milion za Laurę". W wywiadach podkreślała, że prywatnie jest przeciwieństwem swojej bohaterki - studentki z miasta zakochanej w chłopaku z małej wsi. "Boję się tego, co będzie za tydzień, miesiąc. A Ania jest dzielna. Podejmuje niełatwą decyzję, chociaż wie, że może liczyć tylko na siebie i Leszka" - mówiła Szewczyk.

Aktorka nie spodziewała się, że serial zdobędzie tak dużą popularność. Obawiała się za to jak zostanie odebrana jej postać. "Cieszyłam się, że to serial. Wszystko wydarzyło się w ciągu zaledwie kilku miesięcy, od stycznia do lipca. Najbardziej bałam się trzeciego odcinka. Był to bowiem moment, w którym zaczynałam konkurować z Bronką, a do niej widzowie się przyzwyczaili... - wspominała później. 

Szybko okazało się, że nie miała się czego bać. Polacy pokochali serial i jego bohaterów z wszystkimi ich wadami oraz zaletami. Ludzie na ulicy zaczepiali aktorów, by dowiedzieć się czegoś więcej o lubianej produkcji. "Miła pani w sklepie z gospodarstwem domowym obiecała odłożyć mi komplet zagranicznych garnków, jeśli tylko powiem, jak skończy się serial" - śmiała się aktorka.

swiatseriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje