Kultowe seriale
Ocena
serialu
8,2
Bardzo dobry
Ocen: 10311
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Ewa Lemańska: Gwiazda "Janosika" po latach! Jak dziś wygląda?

Ewa Lemańska przed laty wcieliła się w Marynę w serialu "Janosik" i podbiła serca milionów widzów. Rola w kultowym serialu, choć przyniosła jej popularność, zaszufladkowała ją i zastopowała dalszą karierę. Lemańska wycofała się z show-biznesu. Jak aktorka wygląda dziś?

Ewa Lemańska: Krótka kariera aktorki

Ewa Lemańska przez długi czas uchodziła za jedną z najpiękniejszych polskich aktorek lat 70. Jej kariera rozpoczęła się zaraz po tym, jak ukończyła studia na łódzkiej PWST. Najpierw występowała w teatrach, a w 1970 roku pojawiła się pierwszy raz na małym ekranie, w serialu "Doktor Ewa". 

Lemańska miała okazję zagrać również w filmie "Jak daleko stąd, jak blisko". W 1973 roku na horyzoncie pojawiła się propozycja, która miała duży wpływ na jej rozpoznawalność. Aktorka stała się niezwykle popularna dzięki roli Maryny w serialu "Janosik" - kiedy rozpoczęto zdjęcia, miała zaledwie 23 lata!

Reklama

Rola Maryny w "Janosiku" miała być dla Ewy Lemańskiej trampoliną, która pomogłaby jej zdobyć szczyt sławy. Rzeczywistość okazała się jednak zupełnie inna. Choć widzowie pokochali ją jako ukochaną rozbójnika, po zakończeniu pracy na planie aktorka nie miała powodów do radości.

Była młoda, marzyła o tym, by zrobić wielką karierę, a przez występ w "Janosiku" została zaszufladkowana. W oczach widzów była tylko Maryną. Jedynym, na co mogła wówczas liczyć były drugoplanowe role w serialach.

"Czekałam, czekałam i czekałam, a tu nic... jakieś takie duperele. Niektóre powiedziałabym, że nawet sympatyczne, jak hrabina Chłapowska. Ale w sumie nie było tej propozycji, którą tak naprawdę załapałabym i chciała zagrać" - żaliła się aktorka.

Los jej nie oszczędzał

Niepowodzenia sprawiły, że Ewa Lemańska na pewien czas straciła nadzieję na to, że kiedykolwiek uda jej się pozbyć łatki Maryny. Postanowiła szukać szczęścia za Wielką Wodą. Tam jednak również spotkało ją wielkie rozczarowanie. Ze względu na swój brak znajomości języka angielskiego Lemańska nie mogła zaistnieć w Stanach Zjednoczonych.

W międzyczasie postanowiła podjąć karierę modelki, którą rozwijała z powodzeniem przez 10 lat. Może pochwalić się występami na pokazach w Mediolanie, Paryżu czy Londynie. 

Pod koniec lat 90. musiała jednak zawiesić wszystkie swoje projekty i obowiązki ze względu na stan zdrowia. U aktorki zdiagnozowano raka piersi. Aktorka pokonała chorobę, ale musiała się poddać podwójnej mastektomii. Kilka lat później zdiagnozowano u niej natomiast guza mózgu, a w 2016 roku - czerniaka. Z obu tych chorób aktorka wyszła bez żadnych powikłań, jednak zdecydowała się na zawieszenie swojej kariery i skupienie się przede wszystkim na zdrowiu. 

Jak aktorka wygląda dziś?

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Ewa Lemańska-Roycewicz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy