Reklama

Kultowe seriale

Ocena
serialu
8,4
Bardzo dobry
Ocen: 6436
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Ewa Lemańska: Nieudana kariera, ciężkie choroby, rozwody... Życie jej nie oszczędzało

Maryna w kultowym serialu "Janosik" przyniosła jej ogromną rozpoznawalność i jednocześnie zaszufladkowała, jako aktorkę jednej roli. Ewa Lemańska wyjechała do USA, aby zacząć nowe życie, ale pech jej nie omijał. Rozwody, śmiertelne choroby i brak powodzenia w życiu zawodowym - los nie był dla niej łaskawy, jednak nigdy się nie poddała. Jak wygląda dziś życie aktorki?

Uznawana była za jedną z najpiękniejszych polskich aktorek lat 70. Ukończyła studia aktorskie w łódzkiej PWST i niedługo później rozpoczęła karierę. Najpierw występowała w teatrach, a w 1970 roku pojawiła się pierwszy raz na małym ekranie, w serialu "Doktor Ewa". Lemańska miała okazję zagrać również w filmie "Jak daleko stąd, jak blisko". W 1973 roku na horyzoncie pojawiła się propozycja, która miała duży wpływ na jej rozpoznawalność. Aktorka stała się niezwykle popularna dzięki roli Maryny w serialu "Janosik" - kiedy rozpoczęto zdjęcia, miała zaledwie 23 lata!

Reklama

W pewnym momencie Lemańska zaczęła być utożsamiana z serialową Maryną i skutecznie przypięto jej łatkę aktorki jednej roli. Po zakończeniu przygody z "Janosikiem" długo czekała na propozycje. Marzyła o rozwijaniu siebie jako aktorki, o głównych rolach, ale jedyne na co mogła wówczas liczyć to drugoplanowe postaci w serialach telewizyjnych.

- Czekałam, czekałam i czekałam, a tu nic... jakieś takie duperele. Niektóre powiedziałabym, że nawet sympatyczne, jak hrabina Chłapowska. Ale w sumie nie było tej propozycji, którą tak naprawdę załapałabym i chciała zagrać - mówiła aktorka.

Trwa wielka loteria na 20-lecie Interii!

Weź udział i wygraj! Każdego dnia czeka ponad 20 000 złotych- kliknij i sprawdź 

W tym roku świętujemy swoje 20-lecie i mamy dla Ciebie niespodziankę. Masz szansę wygrać wielką gotówkę już dziś!  Zapraszamy do udziału w Multiloterii. Każdego dnia do wygrania minimum 20 000 złotych, a w wybrane dni grudnia nawet 40 000 złotych! Dołącz do tysięcy Internautów biorących udział w grze! Kliknij link GRAM o duże pieniądze już teraz! 

swiatseriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje