Reklama

Ewa Lemańska: Nieudana kariera, ciężkie choroby, rozwody... Życie jej nie oszczędzało

Maryna w kultowym serialu "Janosik" przyniosła jej ogromną rozpoznawalność i jednocześnie zaszufladkowała, jako aktorkę jednej roli. Ewa Lemańska wyjechała do USA, aby zacząć nowe życie, ale pech jej nie omijał. Rozwody, śmiertelne choroby i brak powodzenia w życiu zawodowym - los nie był dla niej łaskawy, jednak nigdy się nie poddała. Jak wygląda dziś życie aktorki?

Uznawana była za jedną z najpiękniejszych polskich aktorek lat 70. Ukończyła studia aktorskie w łódzkiej PWST i niedługo później rozpoczęła karierę. Najpierw występowała w teatrach, a w 1970 roku pojawiła się pierwszy raz na małym ekranie, w serialu "Doktor Ewa". Lemańska miała okazję zagrać również w filmie "Jak daleko stąd, jak blisko". W 1973 roku na horyzoncie pojawiła się propozycja, która miała duży wpływ na jej rozpoznawalność. Aktorka stała się niezwykle popularna dzięki roli Maryny w serialu "Janosik" - kiedy rozpoczęto zdjęcia, miała zaledwie 23 lata!

Reklama

W pewnym momencie Lemańska zaczęła być utożsamiana z serialową Maryną i skutecznie przypięto jej łatkę aktorki jednej roli. Po zakończeniu przygody z "Janosikiem" długo czekała na propozycje. Marzyła o rozwijaniu siebie jako aktorki, o głównych rolach, ale jedyne na co mogła wówczas liczyć to drugoplanowe postaci w serialach telewizyjnych.

- Czekałam, czekałam i czekałam, a tu nic... jakieś takie duperele. Niektóre powiedziałabym, że nawet sympatyczne, jak hrabina Chłapowska. Ale w sumie nie było tej propozycji, którą tak naprawdę załapałabym i chciała zagrać - mówiła aktorka.

Trwa wielka loteria na 20-lecie Interii!

Weź udział i wygraj! Każdego dnia czeka ponad 20 000 złotych- kliknij i sprawdź 

W tym roku świętujemy swoje 20-lecie i mamy dla Ciebie niespodziankę. Masz szansę wygrać wielką gotówkę już dziś!  Zapraszamy do udziału w Multiloterii. Każdego dnia do wygrania minimum 20 000 złotych, a w wybrane dni grudnia nawet 40 000 złotych! Dołącz do tysięcy Internautów biorących udział w grze! Kliknij link GRAM o duże pieniądze już teraz! 

Lemańska postanowiła wyjechać i zacząć nowe życie poza granicami Polski. Niestety, podróż do Stanów Zjednoczonych również nie zapewniła jej powodzenia w karierze - w zdobywaniu zleceń na przeszkodzie stanął jej brak znajomości języka. W międzyczasie postanowiła podjąć karierę modelki, którą rozwijała z powodzeniem przez 10 lat. Może pochwalić się występami na pokazach w Mediolanie, Paryżu czy Londynie. 

Trzeba przyznać, że życie z pewnością nie było dla niej łaskawe... Kiedy wydawało się, że wszystko nareszcie idzie po myśli aktorki, w 1998 roku zdiagnozowano u niej raka piersi. 

 - Bałam się. Płakałam. Krzyczałam. Myślałam, że umieram. Latałam po całym świecie - konsultowałam się z lekarzami, co najlepiej zrobić - wspomina Lemańska.

Dzięki szybkiej reakcji udało się pokonać nowotwór. Podczas poszukiwania pomocy Lemańska zainteresowała się medycyną, dlatego postanowiła podjąć naukę w szkole pielęgniarskiej. Po odzyskaniu zdrowia, rozpoczęła pracę jako asystentka lekarza.

Kiedy aktorka cieszyła się i korzystała z szansy na nowe życie, kolejna przykra informacja spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Diagnoza - nowotwór mózgu. Postanowiła wyjechać na leczenie do Korei Południowej, gdzie zamieszkała ze swoim czwartym mężem. 

W 2016 roku Ewa Lemańska dowiedziała się, że po raz trzeci zmaga się z nowotworem - tym razem był to czerniak. 

- Na początku myślałam, że to jest jakiś grzyb na palcu lewej stopy, nie myślałam, że to czerniak. Ale w końcu tak mnie zaczął boleć, że poszłam do lekarza i przestałam się sama diagnozować. Trzeba było szybkich działań. Obcięto mi ten palec. Amputowano. Na szczęście nie mam żadnych przerzutów, a węzły chłonne są wolne od komórek nowotworowych. Mimo to cały czas jestem pod opieką onkologiczną - opowiedziała w jednym z wywiadów.

Ostatecznie wszystko dobrze się skończyło - aktorka aż trzy razy wygrała z rakiem, przeszła na emeryturę i obecnie mieszka na Florydzie.

A jak wyglądało życie uczuciowe Ewy Lemańskiej? Pierwsze małżeństwo zakończyło się w 1980 roku. Okazało się, że jej ówczesny mąż zdradzał ją z mężczyzną. 

- Pierwszym był aktor Cezary, który popełnił samobójstwo w 2001 roku. Byliśmy bardzo szczęśliwym małżeństwem przez jakieś dwa lata. Ale na koniec okazało się, że był gejem. Pewnego dnia przyszedł do mnie ze swoim chłopakiem, z którym mnie zdradzał, i powiedział, że nie chce już być ze mną. Byłam w prawdziwym szoku, zwłaszcza że ten chłopak był strasznie brzydki - opowiadała. 

Drugim mężem aktorki okazał się być włoski mafioso z Sycylii, jednak rozstali się bardzo szybko. Później Lemańska wyszła za mąż za Olgierda Roycewicza. Ich drogi rozeszły się po 14 latach, mają razem dwóch synów, którzy mieszkają w Los Angeles. 

Ostatnie małżeństwo aktorka zawarła z biznesmenem, Jamesem Rooneyem, który wspierał ją w najcięższych chwilach jej życia. Rozstali się po 12 wspólnych latach. 

swiatseriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje