Kultowe seriale

Ocena
serialu
8,2
Bardzo dobry
Ocen: 9397
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Eileen Saki nie żyje. Aktorka zmarła w wieku 79 lat po walce z rakiem

Eileen Saki nie żyje. Japońsko-amerykańska aktorka była najbardziej znana z roli właścicielki baru w przebojowym serialu "M*A*S*H". Miała 79 lat.

Eileen Saki nie żyje. Zmarła na raka trzustki

Eileen Saki, japońsko-amerykańska aktorka najbardziej znana z roli właścicielki baru w serialu "M*A*S*H", zmarła. Miała 79 lat. Mąż Saki, producent Bob Borgen, potwierdził jej zgon dla Fox News Digital. Zmarła w poniedziałek, 1 maja, w Los Angeles w Kalifornii, po krótkiej walce z rakiem trzustki.

"Nasza kochana Eileen, nasza temperamentna Rosie. W imieniu twojego męża Boba chcemy wyrazić wdzięczność wszystkim fanom serialu "M*A*S*H", którzy wypełnili ostatnie dni Eileen wsparciem, miłością i spokojem. Przeczytała każdą waszą wiadomość i odpisała na tak wiele, jak tylko mogła zdołać. Nasza słodka Eileen. Kochamy cię i będziemy za tobą bardzo tęsknić" - napisał Jeff Maxwell, kolega z planu serialu "M*A*S*H".

Reklama

The Hollywood Reporter donosi, że zdiagnozowano u niej raka trzustki w styczniu tego roku. 

Eileen Saki: Kariera

Eileen Saki urodziła się 18 listopada 1943 roku w Japonii jako Minako Borgen. Ponoć od najmłodszych lat wiedziała, że będzie artystką. Jej ojciec, który pracował m.in. w teatrze, odkładał pieniądze na jej lekcje śpiewu i tańca.

Była ostatnią i najdłużej występującą aktorką, która zagrała Rosie, właścicielkę Rosie's Bar w serialu "M*A*S*H". Produkcja doczekała się aż 11 sezonów i była emitowany w latach 1972-1983. Opowiadała o grupie amerykańskich chirurgów wojskowych i pielęgniarek służących w szpitalu polowym podczas wojny w Korei.

Eileen Saki wystąpiła także w takich produkcjach jak: "Sierżant Anderson", "Meteoryt", "Historia świata: Część I" czy "Plusk" u boku Toma Hanksa. Od wielu lat nie była aktywna zawodowo.

swiatseriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama