Kultowe seriale

Ocena
serialu
8,2
Bardzo dobry
Ocen: 9892
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Czterdziestolatek": Andrzej Kopiczyński ma nowy nagrobek

Andrzej Kopiczyński - znany przede wszystkim z głównej roli w kultowym serialu - zmarł pięć lat temu. Teraz na Powązkach stanął jego nowy nagrobek.

Andrzej Kopiczyński zmarł w wieku 82 lat

Andrzej Kopiczyński przez długi czas zmagał się z chorobą Alzheimera. Przebywał specjalistycznym ośrodku zajmującym się osobami z chorobą otępienną. 

Niezapomniany inżynier Karwowski z "Czterdziestolatka" nie poznawał nawet najbliższych. Stan zdrowia Andrzeja Kopiczyńskiego pogarszał się z każdym dniem, a chwile, kiedy na moment odzyskiwał pamięć, zdarzały się bardzo rzadko. Na domiar złego aktor miał poważne problemy z sercem i niemal całkowicie stracił słuch...

Po raz ostatni Andrzej Kopiczyński pojawił się publicznie w lipcu 2015 roku na Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach, by odsłonić odcisk swej dłoni na słynnej Promenadzie Gwiazd.

Reklama

Andrzej Kopiczyński miał bardzo skromną mogiłę

Andrzej Kopiczyński został pochowany na warszawskich Powązkach. Do niedawna jego mogiła szokowała swoim skromnym wyglądem. Córka zmarłego aktora twierdziła, że nie jest w stanie zająć się formalnościami i innymi obowiązkami związanymi z utrzymaniem grobu.

Pomocną dłoń w jej kierunku wyciągnął minister kultury Piotr Gliński, który zaproponował, że zapłaci za nowy nagrobek. Córka Kopiczyńskiego nie chciała się na to zgodzić. W końcu jednak udało się postawić zasłużonemu aktorowi piękną mogiłę.

Zobacz też: "Czterdziestolatek": Po śmierci Andrzeja Kopiczyńskiego prawda wyszła na jaw! Wyparł się pierwszej żony, bo go zdradziła!

swiatseriali
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy