Kultowe seriale

Ocena
serialu
8,2
Bardzo dobry
Ocen: 9419
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Czterdziestolatek": Andrzej Kopiczyński jest ciężko chory!

Andrzej Kopiczyński, czyli niezapomniany inżynier Stefan Karwowski z "Czterdziestolatka", jest ciężko chory. Uwielbiany przez widzów aktor niemal całkowicie stracił pamięć i wymaga stałej opieki...Andrzej Kopiczyński od kilku miesięcy przebywa w specjalnym ośrodku specjalizującym się w opiece nad osobami dotkniętymi chorobą Alzheimera. Jak informuje jeden z tabloidów, stan zdrowia aktora pogarsza się w gwałtownym tempie. Niezapomniany inżynier Karwowski z "Czterdziestolatka" nie poznaje już nawet najbliższych, nie jest w stanie wykonywać nawet najprostszych czynności...

Po raz ostatni Andrzej Kopiczyński pojawił się publicznie w lipcu ubiegłego roku na Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach, by odsłonić odcisk swej dłoni na słynnej Promenadzie Gwiazd. Nie potrafił jednak ukryć, że jest w nie najlepszej formie, a zainteresowanie, jakie wzbudza wśród przebywających w nadmorskim kurorcie wczasowiczów, męczy go i wydaje mu się... niezrozumiałe!

Reklama

Już wtedy miał kłopoty z pamięcią - podczas uroczystości na Promenadzie Gwiazd przez cały czas towarzyszył aktorowi prowadzący galę Przemysław Cypryański, który podpowiadał mu, co ma robić. Andrzej Kopiczyński nie był nawet w stanie przyklęknąć. Tabliczkę z odciskiem jego dłoni ustawiono na przykrytym czerwonym suknem wysokim postumencie, by odsłonięcie jej nie sprawiło mu zbyt wielkiej trudności. 

Cztery miesiące wcześniej Andrzej Kopiczyński obchodził swe 80. urodziny. Spotkał się z tej okazji ze swoją serialową rodziną z "Czterdziestolatka" w studiu TVP Seriale - życzenia składali mu Anna Seniuk (Madzia Karwowska), Mirella Olczyk (Jagoda) i Piotr Kąkolewski (Mareczek).

Aktor nie chciał jednak rozmawiać z zaproszonymi na uroczystość dziennikarzami, a tych, którzy prosili go o choćby króciutką wypowiedź, informował, że nie udziela już wywiadów. Dopiero później okazało się, że ma problemy ze słuchem i pamięcią, choć nikt nie podejrzewał jeszcze wówczas, iż to początki choroby Alzheimera.

Stan zdrowia aktora zaledwie w ciągu roku pogorszył się tak bardzo, że najbliżsi zmuszeni byli do umieszczenia go w specjalistycznym ośrodku, gdzie znajduje się pod stałą opieką lekarską.

Wszystko wskazuje na to, że rola Makarego w 25. odcinku "Lekarzy", którą Andrzej Kopiczyński zagrał w 2013 roku, była ostatnią, w jakiej mogliśmy podziwiać aktorski kunszt niezapomnianego Czterdziestolatka...

 

Agencja W. Impact
Dowiedz się więcej na temat: Czterdziestolatek | Andrzej Kopiczyński

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy