Kultowe seriale
Ocena
serialu
8,2
Bardzo dobry
Ocen: 10067
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Anna Romantowska: Od "Matki, żony i kochanki" do dwóch komedii Netflixa

Anna Romantowska przez wiele lat pojawiała się na ekranach w znanych i docenianych produkcjach filmowych oraz telewizyjnych. Aktorka, która od zawsze stroniła od blichtru polskiego show-biznesu, pozostała skromna. Teraz wraca na ekrany w komedii kryminalnej o trzech przyjaciółkach, które rabują bogatych.

Anna Romantowska o tym, że chce być aktorką wiedziała od dziecka. Na łamach "Kuriera Porannego" mówiła: "Ja się bawiłam w teatrzyki podwórkowe, szkolne, amatorskie, odkąd pamiętam. I tak to jakoś samo wyszło".

Po raz pierwszy pojawiła się na scenie teatralnej w 1974 roku w widowisku "Spojrzenie". Później przyszła kolej na role serialowe i telewizyjne - na przestrzeni lat pojawiła się w takich znanych produkcjach jak "Kuchnia polska", "Sztuka kochania", "Nadzór", "Przyspieszenie", "Krzyk", "Zabij mnie glino".

Anna Romantowska: Matka, żona i kochanka

Przełom w jej karierze nastąpił, kiedy na antenie TVP zadebiutował serial "Matki, żony i kochanki". Przypomnijmy, że serial był opowieścią o losach czterech przyjaciółek - zaradnych kobiet, mądrych żon, troskliwych matek i czułych kochanek - które nierzadko musiały podejmować trudne decyzje... za słabych mężczyzn.

Reklama

22-odcinkowy serial miał swoją premierę 18 lutego 1998 roku i od tamtej pory wiele razy wracał na anteny TVP. Anna Romantowska wcielała się w postać Wiktorii Zarychty. Wiktoria mieszkała w małym miasteczku i samotnie wychowywała syna Jurka (Mateusz Damięcki). Po spotkaniu z przyjaciółkami i za ich namową postanowiła przeprowadzić się do Warszawy.

Anna Romantowska: W kinie i na telewizyjnym ekranie

Od czasów "Matek, żon i kochanek" Anna Romantowska odniosła kilka ekranowych sukcesów. Aktorkę oglądaliśmy w filmach "Atak paniki", "Plan B", "Statyści" czy "Miłość jest wszystkim" oraz serialach "Dom", "Czas honoru", "Hotel 52", "Belle Epoque". W 2019 roku zagrała Helenę Rataj w "Pułapce". Na ekrany powróciła w dwóch produkcjach Netfliksa - "Grach rodzinnych" i zapowiedzianej komedii kryminalnej "Gang Zielonej Rękawiczki".

"Gang Zielonej Rękawiczki": O czym opowie serial?

Ośmioodcinkowa komedia kryminalna - Gang Zielonej Rękawiczki - to historia trzech nieuchwytnych, szlachetnych złodziejek: Zuzy, Kingi i Alicji, które po nieudanym napadzie ukrywają się w cichym domu opieki. Podczas gdy policja depcze im po piętach, tajemniczy gang kontynuuje swoje działania dając drugą młodość starszym mieszkańcom ośrodka, którym zarządza przebiegła i bezwzględna Marzena (Beata Bandurska).

Zuza (Magdalena Kuta) to doświadczona pilotka myśliwców. Kobieta doskonale zorganizowana, zimna i zdystansowana, a przy tym piekielnie inteligentna i złośliwa. Kinga (Małgorzata Potocka) jest kustoszką sztuki, która jako rasowa hedonistka żyje pełnią życia. Uwielbia dużo mówić, jest głośna i bardzo energiczna. Alicja (Anna Romantowska) to eteryczna i wrażliwa outsiderka, dla której najważniejsze jest jej życie wewnętrzne oraz duchowy i emocjonalny rozwój. Alicja jest spokojną i delikatną duszą z błyskotliwym poczuciem humoru, która sprawnie żongluje celnymi ripostami.

Utalentowany gang trzech przyjaciółek ściga zgrany duet śledczych - Gujska (Karolina Rzepa) oraz Alfred (Mirosław Zbrojewicz), podczas gdy tajemniczy Igor (Andrzej Grabowski) stąpa im po piętach. 

W role mieszkańców Drugiego Domu wcielają się znani i lubiani aktorzy m.in. Tomira Kowalik, Józef Duriasz, Olgierd Łukaszewicz, Anna Korzeniecka, Elżbieta Karkoszka, Mirosława Maludzińska, Elżbieta Gaertner, Wojciech Duryasz oraz Zdzisław Wardejn.

"Gry rodzinne": Nowy hit Netflix

"Gry rodzinne" to produkcja składająca się z 8 odcinków. Historia przedstawiona w serialu rozpoczyna się w dniu ślubu studentki medycyny Kaśki z zamożnym chirurgiem plastycznym Janem, rodziny młodej pary zdają sobie sprawę, że jedyne co ich łączy to sekrety i kłamstwa. Tajemnice obu stron zostaną ujawnione podczas uroczystości ślubnej. Akcja "Gier rodzinnych" toczy się w kilku przestrzeniach czasowych, a głos oddany jest wielu bohaterom, tak by widz mógł poznać prezentowane wydarzenia z kilku perspektyw. W serialu Anna Romantowska wcieliła się w postać Jolanty.

Anna Romantowska: Aktorka prywatnie

Anna Romantowska była żoną Krzysztofa Kolbergera, z którym ma córkę - reżyserkę Julię Kolberger. Związek nie przetrwał próby czasu - Kolberger i Romantowska rozwiedli się, jednak w odróżnieniu od wielu par show biznesu rozstali się w przyjaźni. Anna Romantowska nie wypowiadała się nigdy o byłym mężu negatywnie. Na łamach magazynu "Świat i ludzie" mówiła: "Nie przychodzi mi do głowy żadna negatywna cecha jego charakteru, chyba zrobię z niego anioła".

Przez kilka lat artystka była żoną reżysera Jacka Bromskiego. Jednak i ten związek się rozpadł. Co ciekawe, aktorka nigdy nie wykorzystywała możliwości, jakie dawał jej zawód byłego męża. Anna Romantowska zagrała w kilku produkcjach sygnowanych nazwiskiem Jacka Bromskiego, jednak, gdy uważała, że inna aktorka lepiej wcieliłaby się w proponowaną Romantowskiej rolę, to... odrzucała propozycję.

Jak sama mówi, nie zna uczucia zazdrości. Stroni od blichtru, show-biznesu i nie szuka na siłę propozycji. W wywiadach wspominała, że najważniejszą rzeczą w życiu jest rodzina i przyjaciele.

Zobacz też:

"M jak miłość": Odcinek 1677. Adoptowany syn Magdy nie chce znać Budzyńskiego

Aleksandra Popławska o serialu "Minuta ciszy": Temat dał mi do myślenia

Quiz: Co wiesz o serialu "Ranczo"?

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Anna Romantowska | Netflix: Seriale | Matki żony i kochanki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy