Reklama

Angelina Jolie wspiera molestowane gimnastyczki

Słynna hollywoodzka aktorka i filantropka spotkała się z gimnastyczkami, które złożyły zeznania na temat rażących błędów popełnionych przez FBI podczas śledztwa w sprawie Larry’ego Nassara – byłego lekarza amerykańskiej federacji gimnastycznej, skazanego za molestowanie nieletnich zawodniczek. Jolie odbyła też rozmowę z senatorami, domagając się nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet.

Lekarz molestował zawodniczki

Sprawa Larry’ego Nassara w 2016 roku wstrząsnęła całą Ameryką. To wówczas na łamach "The Indianapolis Star" ukazał się artykuł, w którym była gimnastyczka Rachael Denhollander ujawniła, że lekarz amerykańskiej federacji gimnastycznej przez lata molestował ją seksualnie. Tuż po opublikowaniu jej wstrząsających swoje historie zaczęły publicznie opowiadać kolejne zawodniczki skrzywdzone przez Nassara. Rozpoczęte potem śledztwo wykazało, że lekarz przez lata wykorzystał seksualnie ponad 300 kobiet i dziewcząt. Za te przestępstwa został skazany na 175 lat więzienia. Co zdumiewające, mimo ciążących na nim zarzutów, nadal wykonywał swoją pracę. Nieprawidłowości w śledztwie przeprowadzonym przez FBI ujawnił niedawno raport inspektora generalnego Departamentu Sprawiedliwości w USA. Zeznania na temat błędów i nadużyć urzędników Biura złożyły w środę w Senacie pokrzywdzone gimnastyczki. Dzień później wsparcia tym sportsmenkom udzieliła Angelina Jolie.

Reklama

Angelina Jolie wspiera ofiary

Laureatka Oscara, która od lat angażuje się w działalność filantropijną, spotkała się ze Maggie Nichols, Kaylee Lorincz, Jessicą Howard, McKaylą Maroney i Aly Raisman, a następnie opublikowała na Instagramie ich wspólne zdjęcie.

Na wsparciu gimnastyczek zaangażowanie Jolie w tę sprawę się nie kończy. Aktorka wyznała, że spotkała się też z amerykańskimi senatorami, z którymi rozmawiała o potrzebie nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet oraz dokonaniu niezbędnych reform w FBI. Zaproponowane przez gwiazdę zmian mają zapewnić lepszą ochrony maltretowanym kobietom i dzieciom oraz zagwarantować im odpowiednią opiekę ze strony lekarzy i psychologów. Jolie domaga się też zreformowania przepisów, by umożliwić całkowicie bezstronne gromadzenie dowodów sądowych oraz wprowadzenie obowiązku szkoleń dla sędziów i urzędników Federalnego Biura Śledczego. Swój post Jolie zakończyła hashtagiem "#StopViolenceAgainstWomen".

Zobacz też: Gwiazdor "Chirurgów" oskarżony o mobbing

Sprawę próbowano zatuszować

Raport inspektora generalnego Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych wykazał, że podczas dochodzenia doszło do wielu nieprawidłowości. Dokument ujawnił, że urzędnicy FBI próbowali zatuszować sprawę - przez osiem miesięcy od otrzymania zgłoszenia o przestępstwach Nassara nie podjęli żadnych działań, a następnie sfałszowali raport ze śledztwa.

Jedną ze sportsmenek składających zeznania w Senacie była czterokrotna złota medalistka olimpijska Simone Biles.

Zobacz więcej:

Robert Knox zginął tragicznie! Stanął w obronie brata

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Angelina Jolie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje