Reklama

Królowa

Ocena
serialu
8,4
Bardzo dobry
Ocen: 14
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Królowa": Premiera serialu Netfliksa i spotkanie z twórcami

20 czerwca w warszawskim kinie KinoGram odbyła się oficjalna premiera i spotkanie z twórcami nowej produkcji Netfliksa - "Królowa". "To optymistyczna, pełna nadziei, poczucia humoru opowieść o odkupieniu, a także obalaniu stereotypów" - mówią twórcy.

Premiera serialu "Królowa"

"To czteroodcinkowa, wzruszająca opowieść o Sylwestrze, Wioli i Izie - wyjątkowej rodzinie ze Śląska, która wbrew wielu przeszkodom, oraz dzięki poczuciu zrozumienia i solidarności, dostaje drugą szansę na miłość, przyjaźń i akceptację. Królowa to przede wszystkim optymistyczna, pełna nadziei, poczucia humoru opowieść o odkupieniu, a także obalaniu stereotypów" - czytamy w opisie serialu Netfliksa. 

W rolę Loretty/Sylwestra Borka (Borkowskiego) wcieli się Andrzej Seweryn, prawdziwa legenda polskiego kina. Jako Wioletta, córka Sylwestra, wystąpi Maria Peszek, a we wnuczkę wcieli się Julia Chętnicka. W produkcji zobaczymy także Antoniego Porowskiego, znanego z programu Queer Eye kucharza i modela polskiego pochodzenia.

Reżyserem serialu jest Łukasz Kośnicki, scenarzysta takich filmów, jak "Dom zły" czy "Ukryta gra". Zdjęcia do serialu realizowano m.in. w Nowej Rudzie.

Reklama

Na premierze pojawili się: Kova Rea, Paweł Deląg, Tomasz Raczek, Jarosław Kostrzewa, Natalia Sisik, Ada Fijał, Łukasz Bogusławski, Himeraz, Lucas Adelon Rembas, Graża Grzech, Katarzyna Kubacka-Seweryn, Piotr Dzięcioł.

"Kiedy pierwszy raz przeczytałam scenariusz uznałam, że jest to bardzo oryginalna forma opowiedzenia o czymś co jest dla mnie bardzo istotne i co jest ważnym elementem mojego światopoglądu, mojej twórczości, ale jest to opowiedziane w sposób używający innych środków niż te, którymi ja się posługuję - dlatego warto się z tym zmierzyć" - powiedziała w rozmowie ze Światem Seriali Maria Peszek.

"To wspaniała okazja do tego, żeby porozmawiać o stanie świadomości tych wszystkich widzów, którzy będą oglądali nasz serial. Dać im okazję do tego, żeby sprawdzili do jakiego stopnia są gotowi zaakceptować to co inne, to co nie takie jakie jest im znane, to co nowe" - mówił Andrzej Seweryn o serialu Netfliksa "Królowa" w rozmowie ze Światem Seriali.

"Królowa": O czym opowiada serial?

"Królowa" to czteroodcinkowa historia o odkupieniu, drugiej szansie i miłości. Fabuła serii skupia się wokół losów Sylwestra - emerytowanego krawca i drag queen, który pięćdziesiąt lat temu wyjechał z Polski i zamieszkał w Paryżu. Wbrew złożonej sobie przed laty obietnicy, decyduje się wrócić do rodzinnego miasteczka na Śląsku, po tym jak dostaje list od wnuczki, w którym ta prosi go o ratunek dla chorej matki potrzebującej przeszczepu nerki. Wraz z jego powrotem rodzina będzie musiała zmierzyć się z bolesną przeszłością, aby naprawić swoje relacje.

"Królowa": Kiedy i gdzie oglądać?

Miniserial "Królowa" w reżyserii Łukasza Kośmickiego zadebiutuje na Netflix 23 czerwca 2022 roku i dostępny będzie w 190 krajach.  

Zobacz też:

Netflix Nowości 2022: Hity na czerwiec! "The Umbrella Academy i "Królowa"

"Królowa": Andrzej Seweryn jako drag queen w nowym serialu Netflix! [zwiastun]

"Królowa": Uwielbiany Kanadyjczyk polskiego pochodzenia pojawi się w miniserialu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama