Reklama

Krew z krwi

Ocena
serialu
7,2
Dobry
Ocen: 131
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Krew z krwi 2": Nowości serialowe na wiosnę 2015

Produkcja nowego serialu to ryzyko. Trzeba zaangażować ogromne środki, bez gwarancji, że nowość spodoba się widzom. Dwójka podejmie to wyzwanie.


Reklama

Bardzo zaawansowane są przygotowania do realizacji dwóch produkcji. Jedna z nich to wojenny "Orzeł", druga - kryminalny "Prokurator". Scenariusze do obu seriali są już gotowe, producenci czekają teraz na ostateczną decyzję władz TVP. Jerzy Kapuściński, szef Dwójki, potwierdza, że prace nad nowymi produkcjami są bardzo intensywne i trwają od wielu miesięcy.

-Prace na tymi produkcjami są bardzo intensywne, toczą się już od wielu miesięcy. Mam nadzieję, że pierwsze efekty zobaczymy w przyszłym roku - zdradza.

Szlak bojowy okrętu

Dzieje ORP Orzeł to materiał fascynujący. Okręt podwodny, zbudowany w znacznej mierze ze składek społecznych, rozpoczął służbę na Bałtyku na początku 1939 r.

W czasie kampanii wrześniowej został wbrew umowie internowany w Estonii. Załoga wprowadziła jednak strażników w błąd i okręt mimo zagrożenia ostrzałem portowej artylerii wydostał się z Tallina na Bałtyk patrolowany już przez Niemców. Bez map załoga dopłynęła do cieśnin duńskich i wydostała się przez nie na Morze Północne, by dotrzeć do Szkocji. W 1958 r. na ekrany trafił film poświęcony internowaniu okrętu w Tallinie i ucieczce.

Autorem scenariusza nowego serialu jest Jarosław Sokół, jeden ze współtwórców "Czasu honoru". 

- "Czas honoru" nie wyczerpał tematu II wojny. "Portrety wojenne", które pokazujemy we wtorki są niesamowitymi biografiami i jest to materiał do wykorzystania - mówi Kapuściński.

"Prokurator" to historia emerytowanego prawnika starającego się rozwikłać zagadkę z przeszłości dotyczącą jego rodziny (scenariusz Zygmunta i Wojciecha Miłoszewskich).

Kiedy obie nowości pojawią się na antenie Dwójki, na razie nie wiadomo. 

Powrót rodzinki

Z pewnością w marcu 2015 roku na antenę wróci "rodzinka.pl". Zdjęcia do 6. serii przygód Natalii i Ludwika Boskich (Małgorzata Kożuchowska i Tomasz Karolak) i ich trzech synów (Maciej Musiał, Adam Zdrójkowski i Mateusz Pawłowski) rozpoczną się już na początku grudnia, gdy zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Małgorzata Kożuchowska odpocznie po czekającym ją lada moment porodzie.

Niewykluczone, że Dwójka zdecyduje się także na produkcję 2. sezonu "O mnie się nie martw", serialu, który zadebiutował na antenie we wrześniu i zyskał sympatię widzów. Nowe przygody Igi Małeckiej (Joanna Kulig) zobaczylibyśmy już wiosną przyszłego roku.

Dwójka kompletuje obsadę drugiej serii odkupionego od Canal+ serialu "Krew z krwi", by jak najszybciej rozpocząć zdjęcia do produkcji opowiadającej o Carmen Rota-Majewskiej (Agata Kulesza), kobiecie, która weszła w niebezpieczne układy z mafią.

NP

Dowiedz się więcej na temat: Krew z krwi 2 | Prokurator (serial) | Orzeł (serial)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje