Krew

"Krew": Vanessa Aleksander w roli głównej w nowym kryminale. Kim jest jej bohaterka?

Od 27 października w Polsat Box Go można oglądać nowy serial kryminalny "Krew" z Vanessą Aleksander i Małgorzatą Foremniak w rolach głównych. Pierwsza z wymienionych aktorek wciela się w postać Laury Gajewskiej. O tym, kim jest jej bohaterka, oraz czym serial może zainteresować widzów, Aleksander opowiedziała w rozmowie z Interią.

Materiał zawiera linki partnerów reklamowych

"Krew": O czym opowiada serial?

Laura (Vanessa Aleksander) wraca po latach do rodzinnego miasta w związku ze śmiercią swojej matki - Marii (Małgorzata Foremniak). To nieplanowane spotkanie budzi demony z przeszłości i rzuca nowe światło na rodzinne tajemnice a samej Laurze każe szukać prawdziwego sprawcy śmierci ukochanej mamy. Z odcinka na odcinek bohaterowie mierzą się nie tylko z bolesną przeszłością, ale odkrywają coraz więcej sekretów rodzinnych. 

Reklama

"W tej historii śmierć nie jest końcem, a początkiem. Punktem wyjścia do odkrywania kolejnych rodzinnych warstw i ukrytych głęboko pod nimi tajemnic. Krew łączy rodzinę tak mocno, jak jej mroczne sekrety, a ich stopniowe poznawanie zaczyna burzyć dotychczasowy, pozornie poukładany świat" - głosi oficjalny opis serialu.

W pozostałych rolach występują m.in. Ireneusz Czop, Piotr Trojan, Piotr Głowacki i Katarzyna Z. Michalska.

"Krew": Vanessa Aleksander o roli. Kim jest Laura Gajewska?

Vanessa Aleksander w serialu "Krew" u boku Małgorzaty Foremniak gra główną rolę. W rozmowie z Interią opowiedziała, kim jest jej postać, oraz co sprawia, że może okazać się fascynująca dla widzów.

"Atrakcyjność Laury polega na jej złożoności. [...] Jest niepoukładana, cały czas szuka odpowiedzi, elementów, które pomogą jej w ułożeniu się. Jest dziewczyną, która ma bardzo dużo ran, które się jeszcze nie zabliźniły. Ma dużo pytań, na które nie znalazła odpowiedzi. Poszukuje akceptacji, kogoś, kto ją wysłucha, usłyszy" - powiedziała w wywiadzie dla Interii.

"Krew" to nowa kryminalna propozycja na widzów. Vanessa Aleksander zapytana o to, co wyróżnia serial na tle innych rodzimych produkcji z tego gatunku, odpowiedziała:

"Złożoność przebiegów fabularnych. To, że ci bohaterowie są skomplikowani emocjonalnie, mają swoje tajemnice, które fajnie odkrywać razem z nimi, wchodząc w tę historię. Wszystko jest utkane drobnymi nićmi, wszystko się zazębia i mamy okazję przeżywać to z bohaterami" - opowiada aktorka.

Vanessa Aleksander wykorzystuje swoje "5 minut"

Vanessa Aleksander urodziła się 16 września 1996 roku. Jej ojciec jest Polakiem, matka natomiast Słowaczką - znaną łyżwiarką figurową, trenerką i choreografką. Aktorka dorastała w Polsce, lecz przyznaje, że jest też związana z rodzinnym krajem matki.

Na deskach teatru wystąpiła po raz pierwszy w 2009 roku w spektaklu "Świat Bastiana", wystawianym w Teatrze Rampa. 5 lat później pojawiła się w telewizji, grając epizodyczną rolę w "Ojcu Mateuszu". W 2017 roku dołączyła do obsady serialu "Wojenne dziewczyny", w którym przez kilka lat wcielała się w Ewę Fronczak.

W 2020 roku ukończyła studia na Akademii Teatralnej w Warszawie. W tym samym roku zagrała również w filmie Jana Komasy "Sala Samobójców. Hejter". Sukces produkcji i wiele nagród spowodowało, że nazwisko aktorki stało się rozpoznawalne.

Od czasu "Sali Samobójców" gwiazdę mogliśmy oglądać w innych znanych produkcjach. Pojawiła się w serialu "Rojst" oraz "The Office PL". Ostatnia głośna produkcja z jej udziałem to film "Marzec ‘68", w którym wcieliła się w studentkę Hanię Bielską. Niedawno można ją było również oglądać w serialu Netfliksa "Dziewczyna i kosmonauta", gdzie zagrała u boku Jędrzeja Hycnara i Jakuba Sasaka. 

"Krew": Kiedy i gdzie oglądać?

Oglądaj serial "Krew" w Polsat Box Go od 27 października! 

Materiał zawierał linki partnerów reklamowych

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Vanessa Aleksander | Krew
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy