Reklama

Tadeusz Chudecki ma ogromną kolekcję... prezerwatyw!

Tadeusz Chudecki, czyli podskarbi z "Korony królów" i niezapomniany Henio Wojciechowski z "M jak miłość", jest dumnym posiadaczem jedynego w Polsce zbioru... gumek używanych przez ostrożnych mężczyzn. Większość prezerwatyw aktor dostał w prezencie od znanej aktorki i swej wielkiej przyjaciółki - zmarłej w lutym 2017 roku Krystyny Sienkiewicz.

Tadeusz Chudecki to nie tylko świetny aktor, ciekawy świata podróżnik i autor przewodników turystycznych. Jest też - o czym wiedzieli dotąd tylko jego bliscy znajomi - chyba jedynym w Polsce kolekcjonerem prezerwatyw! Właśnie pochwalił się swą nietypową pasją na Facebooku.

- Zebrało się ich 137. Strzegę ich jak oka w głowie. Moim marzeniem jest otworzenie kiedyś Muzeum Prezerwatywy imienia... Krystyny Sienkiewicz - napisał.

Dlaczego aktor chciałby w tak nietypowy sposób uczcić zmarłą trzy lata temu gwiazdę? Okazuje się, że to podarunek od niej stał się zalążkiem jego kolekcji. Krystyna Sienkiewicz przez wiele lat kupowała Tadeuszowi prezerwatywy!

Reklama

- Krysia była nieprawdopodobną figlarą (...). Za każdym razem kiedy w teatralnej podróży zatrzymywaliśmy się na jakiejś stacji benzynowej, wbiegała do sklepu i krzyczała: "Dużą kawę i jakieś mocne prezerwatywy dla wnuczka!". Po kilku miesiącach artystycznego tournée znali nas na wszystkich stacjach benzynowych, a sprzedawcy, widząc ją, wołali na całe gardło: "Pani Krystyno, mamy nowe gumki dla wnuczka" - wspomina Tadeusz Chudecki.

Odtwórca roli podskarbiego w "Koronie królów" nie kryje, że kochał Krystynę Sienkiewicz i traktował ją jak swoją najserdeczniejszą przyjaciółkę. Aktor twierdzi, iż wciąż bardzo często... rozmawia z nią.  

- Prawie każdego dnia jestem blisko naszej "Miss Powązek", jak mówił o niej Waldorff Jej urna znajduje się w ścianie przylegającej do ulicy Powązkowskiej i za każdym razem, jak tam jadę, to sobie z Krysią gadamy. Mam z nią związanych wiele wspomnień - napisał na Facebooku.

- Po Krysi pozostała mi chyba jedyna w Polsce kolekcja prezerwatyw o różnych smakach, rozmiarach i zaczepności - stwierdził.

Tadeusz Chudecki jest bardzo dumny ze swej kolekcji:

- Mam na stanie prezerwatywy truskawkowe, bananowe, jabłkowe, "owoce leśne"... Krajowe ze Słomnik i dziesiątki produkowanych przez zagraniczne firmy na wszystkich kontynentach świata - pochwalił się w mediach społecznościowych. 

Aktor przyznaje, że zawsze - gdy w sklepie, kiosku czy na stacji benzynowej widzi pudełeczka z prezerwatywami - przypomina mu się Krystyna Sienkiewicz.

- Krysia była cudem. Sprawiała, że świat był zawsze młody i uśmiechnięty - mówi.

Agencja W. Impact

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje