Korona Królów

Ocena
serialu
7,2
Dobry
Ocen: 3699
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Korona królów. Jagiellonowie": TVP pokaże specjalny odcinek nowego serialu. Kiedy premiera?

Jak donosi portal Wirtualnemedia.pl, TVP 1 planuje wyemitować specjalny odcinek serialu "Korona królów. Jagiellonowie". Produkcja zadebiutuje na ekranach 26 grudnia br. o godz. 20.20. Kiedy ruszy regularna emisja kontynuacji hitu telewizyjnej Jedynki?

"Korona królów. Jagiellonowie": Szczegóły dotyczące produkcji

Akcja serialu rozpoczyna się w roku 1399 i wprowadza widzów w pełne zwrotów akcji lata dynastii Jagiellonów. Jak informuje TVP, emocji dostarczy widzom m.in. pokazana widowiskowo bitwa pod Grunwaldem. W tle wielkich wydarzeń i małżeńskich perypetii władcy rozgrywać się będzie życie drugoplanowych bohaterów.

W serialu nie zabraknie akcji szpiegowskich, intryg dam dworu, procesów o czary, wątków dramatycznych czy komediowych.

W rolę króla Władysława Jagiełły wciela się Sebastian Skoczeń, a Annę Cylejską gra Milena Staszuk. W obsadzie serialu znaleźli się również m.in.: Agnieszka Wagner, Mariusz Jakus, Radosław Pazura, Jacek Kopczyński, Robert Rozmus, Bogdan Kalus, Filip Gurłacz oraz Dagmara Bryzek.

Reklama

Reżyserem tej serii jest Krzysztof Łukaszewicz. Cały serial ma liczyć aż 125 odcinków.

Zdjęcia realizowane były w halach filmowych, jak również w oryginalnych, historycznych wnętrzach największych polskich zamków m.in. w Malborku, Kwidzyniu, Lidzbarku Warmińskim i Lublinie oraz kościołów, w tym w Bazylice w Pelplinie, Opactwie Cystersów w Wąchocku, kościele w Inowłodzu.

"Korona królów. Jagiellonowie": Specjalny odcinek już 26 grudnia

Choć według zapowiedzi kontynuacja "Korony królów" w regularnej emisji ma pojawić się w styczniu, TVP przygotowała dla widzów niespodziankę. Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, 26 grudnia, stacja zamierza wyemitować specjalny odcinek swojej historycznej produkcji. Emisja zaplanowana jest na 20.20.

Premierowe odcinki serialu "Korona królów. Jagiellonowie" w telewizyjnej Jedynce będzie można oglądać od poniedziałku do środy o godz. 20.30 od 2 stycznia 2023 roku.

swiatseriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy