Korona Królów

Ocena
serialu
7,2
Dobry
Ocen: 3699
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Korona Królów. Jagiellonowie": Odcinek 11. To spotkanie wstrząśnie Koroną?

W jedenastym odcinku serialu "Korona Królów. Jagiellonowie" (emisja we wtorek, 24 stycznia 2023, o godz. 20:30) uwięziony w lochu cudzoziemiec Zdravko będzie koniecznie chciał widzieć się z hrabianka Anną.

Litwa ma nowego Wielkiego Księcia - ogłosił się nim Świdrygiełło (Michał, Chruściel). Bo przecież on jest Giedyminowiczem, synem Olgierda i to jemu należy się władza na Litwie. Co prawda, na razie ucieka w stronę Malborka. Zabiera ubranie babince, która zbierała w lesie chrust i tak ukostiumowany podąża do stolicy Zakonu.  Przebranie jest tak realistyczne, że Grzymek (Krzysztof Brzazgoń) go nie poznaje i...puszcza wolno. Świdrygiełło jest wdzięczny Krzyżakom za schronienie i daje im Żmudź.  - Ten litewski obszarpaniec ogłosił się Wielkim Księciem i oddał nam Żmudź! - tak komentuje sytuację Ulryk von Jungingen (Szymon Nygard).

Reklama

"Korona Królów. Jagiellonowie": Odcinek 11. "Zdrada i kara"

W wawelskim lochu siedzi dziwny cudzoziemiec Zdravko (Daniel Salman), który koniecznie chce się widzieć z hrabianka Anną. Nic więcej nie powiedział, bo zabroniono katu (Dominik Bąk) przypiekania, obijania pleców a nawet wyrywania paznokci. Jan Tęczyński (Marek Lis- Orłowski) i Hinczka (Bogdan Kalus) wpadają na ryzykowny pomysł. Namawiają Jana Naszana (Mirosław Jękot), aby ten, dla dobra ojczyzny, posiedział trochę w lochu i wybadał cudzoziemca. Podstęp częściowo się udaje. Okazuje się, że tajemniczy cudzoziemiec chce się widzieć z Anna Cylejska i że jego spotkanie wstrząśnie Koroną.  

- Świat, jaki znamy, skończy się. Runie z posad. Tak się wyraził - twierdzi Jan Naszan.

"Korona Królów. Jagiellonowie": Odcinek 11. Anna chce powiedzieć mężowi o ciąży

Anna Cylejska (Milena Staszuk) zasłabła po kroplach, które niepostrzeżenie dała jej Saule (Agata Pieszko). Chce powiedzieć mężowi o ciąży, ale Saule zrobi wiele, aby do tego nie dopuścić. Pod końskie siodło podkłada cierń....

Tymczasem w Poznaniu Jagiełło (Sebastian Skoczeń) skazuje na ścięcie nieuczciwego szlachcica i spotyka po latach Elżbietę Granowską (Karolina Porcari).

"Korona Królów. Jagiellonowie": Odcinek 10. Gdzie i kiedy oglądać?

11. odcinek serialu "Korona Królów. Jagiellonowie" TVP wyemituje we wtorek, 24 stycznia 2023, o godzinie 20:30.

materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Korona Królów. Jagiellonowie | TVP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy