Korona Królów

Ocena
serialu
7,2
Dobry
Ocen: 3757
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Korona królów. Jagiellonowie": Odc. 16. Wizyta papieskiego legata

W szesnastym odcinku królowa Anna będzie szukać dowodu przekupstwa legata papieskiego. Dojdzie również do pożaru na Wawelu oraz próby otrucia. Co jeszcze wydarzy się w nowym odcinku serialu "Korona królów. Jagiellonowie"?

"Korona królów. Jagiellonowie": Odcinek 16. Co się wydarzy?

Legat papieski (Andrzej Słabiak) jest coraz mniej przychylny Koronie i Litwie. Jego sekretarz (Marek Kossakowski) i królowa Anna (Milena Staszuk) podejrzewają, że stoją za tym Krzyżacy. Aby znaleźć dowody przekupstwa, na Wawelu wybucha mały pożar. 

Legat przyznaje się Mikołajowi Trąbie (Radosław Pazura), że dostał palec św. Wojciecha. "Ale to fałszywa relikwia" - mówi mu królewski spowiednik. I legat zmienia swą opinię na temat chrześcijaństwa na Litwie. W Wilnie Jagiełło (Sebastian Skoczeń) daje kolejną szansę swemu bratu Świdrygielle (Michał Chruściel). Saule (Agata Pieszko) próbuje otruć Wielkiego Księcia, ale przeszkadza jej w tym Gwido (Marcin Lewandowski).

Reklama

"Korona królów. Jagiellonowie": Odcinek 16. Kiedy emisja?

Nowy odcinek kontynuacji "Korony królów" zostanie wyemitowany w poniedziałek, 06.02.2023, o godzinie20:30 na antenie TVP1. 

TVP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy