Reklama

Korona Królów

Ocena
serialu
7,2
Dobry
Ocen: 3667
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Korona Królów. Jagiellonowie": Co wiemy o nowej produkcji TVP?

"Korona Królów" doczeka się kontynuacji! Kolejna seria będzie przedstawiała losy dynastii Jagiellonów. Kogo zobaczymy w głównych rolach i jakie wydarzenia historyczne obejmie fabuła? Zdradzamy szczegóły!

"Korona Królów. Jagiellonowie": Wszystko, co wiemy o nowej produkcji TVP

Telewizja Polska rozpoczęła zdjęcia do najbardziej wyczekiwanej przez widzów kontynuacji serialu historycznego pt. "Korona Królów. Jagiellonowie". W rolę króla Władysława Jagiełły wcieli się Sebastian Skoczeń, a Annę Cylejską zagra Milena Staszuk. W obsadzie serialu znaleźli się również m.in.: Agnieszka Wagner, Mariusz Jakus, Radosław Pazura, Jacek Kopczyński, Robert Rozmus, Bogdan Kalus, Filip Gurłacz oraz Dagmara Bryzek.

Akcja serialu rozpoczyna się w roku 1399 i wprowadza widzów w pełne zwrotów akcji lata dynastii Jagiellonów. "Korona Królów. Jagiellonowie" to produkowany z rozmachem serial Telewizji Polskiej. Emocji dostarczy widzom m.in. pokazana widowiskowo bitwa pod Grunwaldem. W tle wielkich wydarzeń i małżeńskich perypetii władcy rozgrywać się będzie życie drugoplanowych bohaterów. W serialu nie zabraknie akcji szpiegowskich, intryg dam dworu, procesów o czary, wątków dramatycznych czy komediowych.

Reklama

Reżyserem tej serii jest Krzysztof Łukaszewicz. Zdjęcia realizowane są w halach filmowych, jak również w oryginalnych, historycznych wnętrzach największych polskich zamków m.in. w: Malborku, Kwidzyniu, Lidzbarku Warmińskim i Lublinie oraz kościołów, w tym w Bazylice w Pelplinie, Opactwie Cystersów w Wąchocku, kościele w Inowłodzu. Sceny plenerowe zostaną zrealizowane na terenie parków narodowych i puszcz m.in.: w Puszczy Kampinoskiej, w lasach Nadleśnictwa w Celestynowie, w Drewnicy.

Serial będzie miał 125 odcinków.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy