Reklama

Korona Królów

Ocena
serialu
7
Dobry
Ocen: 3169
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Korona królów": Dagmara Bryzek - nowa twarz TVP

Dagmara Bryzek to wschodząca gwiazda polskiej telewizji. Jak dotąd mogliśmy ją oglądać w jednym z cyklu filmów krótkometrażowych "Legendy polskie" ('Smok") oraz w kilku odcinkach "M jak miłość". Jesienią zagra Jadwigę Andegaweńską w trzecim sezonie "Korony królów".

Dagmara Bryzek zadebiutowała w filmie "Pianista" mając... dwa lata. Swoją przygodę na planie filmu Romana Polańskiego wspomina następująco:

Reklama

- Trudno mówić o aktorstwie, gdy ma się dwa lata (śmiech). Byłam malutka, niewiele pamiętam, ale mam zdjęcie z Romanem Polańskim, które jest dla mnie cenną pamiątką.

Jak Dagmara trafiła na plan?

- Inicjatywą wykazała się moja mama, która od lat jest związana ze środowiskiem artystycznym. Nie skończyła szkoły teatralnej, zajmuje się hobbystycznie aktorstwem; gra epizodyczne role w serialach i w teatrze.

- Od najmłodszych lat zachęcała mnie do chodzenia na castingi; tak znalazłam się na planie "Pianisty". Na pewnym etapie życia zbuntowałam się przeciwko aktorstwu - uważałam zdjęcia próbne za stratę czasu, bo były dla mnie dodatkowym obciążeniem. Od wczesnego dzieciństwa wiele godzin dziennie poświęcam na treningi taneczne. Dopiero gdy zaczęłam uczyć się w liceum o profilu teatralnym, zrozumiałam, że chcę zostać aktorką.


swiatseriali.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje