Korona Królów
Ocena
serialu
7,2
Dobry
Ocen: 3827
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Jagiellonowie": Kontynuacja "Korony królów" od stycznia 2023 roku w TVP1

Kończą się zdjęcia do kontynuacji "Korony królów", czyli serialu "Jagiellonowie". Nowa produkcja ma pojawić się na antenie TVP1 2 stycznia 2023 roku.

"Jagiellonowie": Kontynuacja "Korony królów". Kiedy premiera?

Serial "Jagiellonowie", będący kontynuacją produkcji TVP "Korona królów", pojawi się w styczniu 2023 roku na antenie telewizyjnej Jedynki.

Jak informuje portal "Wirtualnemedia.pl", regularna emisja produkcji w TVP1 ma ruszyć w poniedziałek, 2 stycznia 2023 roku. Nie wykluczone też, że jej premiera odbędzie się w okresie świąteczno-noworocznym.

Akcja serialu rozpoczyna się w roku 1399 i wprowadza widzów w pełne zwrotów akcji lata dynastii Jagiellonów. Jak informuje TVP, emocji dostarczy widzom m.in. pokazana widowiskowo bitwa pod Grunwaldem. W tle wielkich wydarzeń i małżeńskich perypetii władcy rozgrywać się będzie życie drugoplanowych bohaterów.

Reklama

W serialu nie zabraknie akcji szpiegowskich, intryg dam dworu, procesów o czary, wątków dramatycznych czy komediowych.

W rolę króla Władysława Jagiełły wciela się Sebastian Skoczeń, a Annę Cylejską gra Milena Staszuk. W obsadzie serialu znaleźli się również m.in.: Agnieszka Wagner, Mariusz Jakus, Radosław Pazura, Jacek Kopczyński, Robert Rozmus, Bogdan Kalus, Filip Gurłacz oraz Dagmara Bryzek.

Reżyserem tej serii jest Krzysztof Łukaszewicz. Cały serial ma liczyć aż 125 odcinków.

Zdjęcia realizowane były w halach filmowych, jak również w oryginalnych, historycznych wnętrzach największych polskich zamków m.in. w Malborku, Kwidzyniu, Lidzbarku Warmińskim i Lublinie oraz kościołów, w tym w Bazylice w Pelplinie, Opactwie Cystersów w Wąchocku, kościele w Inowłodzu.swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Jagiellonowie | Korona Królów
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy