Reklama

"Komisarz Alex": Odcinek 8. Alex zaakceptuje następcę Górskiego?

W ósmym odcinku 16. sezonu „Komisarza Aleksa” (emisja w sobotę 20 listopada o godz. 20.35 w TVP1) za namową Lucyny (Magdalena Walach) komendant Mędrzak (Zbigniew Lesień) ściągnie do Łodzi swojego wychowanka - komisarza Adama Wilczaka (Wojciech Czerwiński). Czy nowemu policjantowi uda się przekonać do siebie psiego detektywa pogrążonego w depresji po zastrzeleniu Górskiego (Krystian Wieczorek)?

"Komisarz Alex": Odcinek 8. Adam Wilczak następcą Piotra Górskiego!

Niedawno pisaliśmy o kulisach odejścia Krystiana Wieczorka z "Komisarza Aleksa". Przypomnijmy, że Krystian Wieczorek jest trzecim w historii - po Jakubie Wesołowskim i Antonim Pawlickim - partnerem tytułowego Aleksa. Twórcy polskiej wersji serialu wzorują się na austriacko-niemiecko-włoskim "Komisarzu Reksie“, gdzie zmiany były zdecydowanie częstsze. Rex miał już do tej pory sześciu panów.

Reklama

Po śmierci Piotra, który zginie na oczach Lucyny i Aleksa, czworonożny gliniarz będzie zdruzgotany. Komendant i reszta zespołu zdadzą sobie sprawę, że niezwłocznie trzeba znaleźć mu nowego opiekuna. W przeciwnym razie pies nie zdoła wyjść z depresji. Za namową Lucyny Mędrzak sprowadzi do Łodzi swojego wychowanka Adama. Wilczak, podobnie jak Alex, jest po tragicznych przejściach (stracił w wypadku ciężarną żonę). Dlatego komendant uzna, że pies go zaakceptuje.

Komisarz Wilczak z miejsca dołączy do śledztwa w sprawie zabójstwa windykatora długów, Damiana Bielika,. Sprawa dodatkowo się skomplikuje, kiedy na jaw wyjdzie, że zabójstwo łączy się ze zniknięciem psychoterapeutki Magdy Lipskiej, która miała kłopot ze spłatą kredytu. W jej domu Alex znajdzie list pożegnalny. Wydawać się będzie, że kobieta zabiła windykatora, a potem popełniła samobójstwo. Jednak w tej sprawie nic nie będzie oczywiste. Dochodzenie okaże się szczególnie trudne, nie tylko ze względu na zagmatwaną zagadkę kryminalną. Komisarz Wilczak będzie musiał udowodnić Aleksowi, że nadaje się na jego partnera. Czy przekona do siebie czworonożnego detektywa?

Zobacz też: Alan Cumming chciał popełnić samobójstwo. "Hollywood mnie uratowało"

"Komisarz Alex": Odcinek 8. Kim jest Wojciech Czerwiński?

Charakterystyczną twarz 40-letniego dziś aktora, absolwenta Akademii Teatralnej w Warszawie z 2005 roku, znają wszyscy, choć może niekoniecznie każdy byłby w stanie połączyć ją z nazwiskiem. Reżyserzy castingu do tej pory najchętniej obsadzali Wojciecha Czerwińskiego w rolach czarnych charakterów. Był osiłkiem w "Bulionerach“, neonazistą w "Ekipie“, więźniem w "Trzecim oficerze“, gangsterem w "Samym życiu“, dilerem w "Paradoksie“, podpalaczem w "Rytmie serca“, więźniem w "Pułapce“, katem Jędrzejem w "Koronie królów“. Dał się zapamiętać jako zły do szpiku kości Bogdan Gruszyński, szwagier Anny (Tamara Arciuch), przyrodniej siostry Hanki Mostowiak (Małgorzata Kożuchowska) z "M jak miłość“. Jednocześnie parokrotnie w swojej karierze grał policjanta - choćby w "Drugiej szansie“, "Dylematu 5“ i "Fałszerzach - Powrocie Sfory“. Wcześniej dwukrotnie już wystąpił w "Komisarzu Aleksie“. Ciekawostką jest bogata lista różnorodnych umiejętności Wojciecha Czerwińskiego: boks, taniec, akrobatyka i... śpiew operowy.

Dotarliśmy do informacji, że nowy opiekun Aleksa komisarz Adam Wilczak pochodzi z Łodzi, gdzie wychował się na Bałutach. Był chłopakiem z problemami. Jego mama zmarła, gdy miał siedem lat, a ojciec się rozpił. Trudnym nastolatkiem zajął się komendant Stanisław Mędrzak. To dzięki niemu chłopak stanął po jasnej stronie mocy. Po maturze zdał do szkoły policyjnej, a następnie rozpoczął służbę. Aktualnie cieszy się opinią świetnego gliniarza. Został mu rys chłopaka wychowanego na ulicy: trochę szorstki, wprost mówi to, co myśli, dobrze się bije. Lecz pod grubą skórą kryje się wrażliwiec o gołębim sercu. Do Łodzi trafi po stracie ciężarnej żony. Wilczak i Alex znajdą się więc w tym samym punkcie - obaj poturbowani emocjonalnie, obaj będą musieli wylizać swoje rany.

"Komisarz Alex“: Odcinek 8. Gdzie i kiedy zobaczyć?

Zdradzamy, że 8. odcinek "Komisarza Aleksa“, w którym widzowie poznają komisarza Adama Wilczaka (Wojciech Czerwiński), nowego opiekuna Aleksa, zostanie wyemitowany 20 listopada o godz. 20. 35 w TVP1.

AIM
Dowiedz się więcej na temat: ​"Komisarz Alex"

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje