Komisarz Alex
Ocena
serialu
8,9
Bardzo dobry
Ocen: 2865
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Komisarz Alex": Nowe odcinki bez Karoliny Nolbrzak

Karolina Nolbrzak, czyli podkomisarz Nina Kruk z "Komisarza Aleksa", nie wystąpi w powstających właśnie nowych odcinkach serialu o czworonożnym detektywie i jego przyjaciołach z łódzkiej komendy.

W sobotę 5 stycznia TVP1 rozpocznie emisję nowego - tym razem ośmioodcinkowego - sezonu "Komisarza Aleksa". Nie zobaczymy w nim Karoliny Nolbrzak. Grana przez nią Nina Kruk zostanie przeniesiona do Komendy Głównej i wyjedzie do Warszawy. O tym, że  Nina awansowała i pracuje teraz w stołecznym Biurze Operacji Antyterrorystycznych, dowiemy się już w 1. odcinku 12. sezonu.

- Niewykluczone, że Nina pojawi się znów w kolejnej serii, ale w tej, do której zdjęcia trwają właśnie w Łodzi, nie będzie jej - potwierdza producent Sławomir Jóźwik. - Jest to podyktowane wymogami licencyjnymi (polska wersja serialu opiera się na austriacko-niemiecko-włoskim oryginale "Komisarz Rex" - przyp. red.), co w praktyce przekłada się na względy dramaturgiczne i scenariuszowe. Zresztą to przecież nie pierwsza zmiana w zawodowym życiu podkomisarz Kruk. Inni pracownicy łódzkiej komendy też w przeszłości byli przenoszeni do innych placówek, wyjeżdżali na szkolenia, a potem wracali.

Reklama

Historia Niny Kruk

Przypomnijmy, że Karolina Nolbrzak dołączyła do obsady "Komisarza Aleksa" w 2014 roku. W 6. odcinku 6. serii Nina Kruk pojawiła się w łódzkiej komendzie, by zastąpić Puchałę (Ireneusz Czop), który wyjechał na staż do Stanów Zjednoczonych. Szybko zyskała sympatię Aleksa i jego ówczesnego opiekuna, Michała Orlicza (Antoni Pawlicki). Bardzo polubili ją też fani serialu. Okazało się jednak, że urocza pani aspirant nie może zostać w Łodzi na dłużej i po powrocie Ryśka z Ameryki musi pożegnać się ze swymi nowymi przyjaciółmi. Karolina Nolbrzak wróciła na plan "Komisarza Aleksa" dopiero trzy lata później, gdy Orlicza zastąpił już u boku Aleksa Piotr Górski (Krystian Wieczorek), a do kierowanego przez niego zespołu dołączyła komisarz Marta Górska (Beata Fido).

Karolina Nolbrzak zagrała w sumie w 35 odcinkach "Komisarza Aleksa". Wcześniej znana była telewidzom m.in. jako Iwona z "Plebanii", Pola z serialu "1920. Wojna i miłość", dziennikarka z "BrzydUli" oraz Beata Rybicka z "Dwóch stron medalu". Aktorka ma również na swoim koncie role w "Singielce", "Glinie", "Na Wspólnej", "M jak miłość", "Samym życiu" i "Pensjonacie pod Różą".

Od kilku lat Karolina Nolbrzak zajmuje się nie tylko aktorstwem, ale też reżyserią. Wyreżyserowała widowisko "Kaczo" w stołecznym Teatrze Kamienica (główną rolę zagrał w nim życiowy partner aktorki, Włodzimierz Matuszak, czyli niezapomniany proboszcz Antoni Wójtowicz z "Plebanii"), oraz sztukę "Monster Chef" według własnego projektu, której premiera odbyła się w skarżyskim Centrum Kultury.

Agencja W. Impact
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama