Reklama

Komisarz Alex

Ocena
serialu
8,5
Bardzo dobry
Ocen: 1559
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

​Aktor musi być odważny!

Paweł Deląg, którego w najbliższą sobotę zobaczymy w 8. odcinku 3. serii "Komisarza Aleksa" w bardzo nietypowej roli, a który robi wielką karierę za naszą wschodnią granicą, żartuje, że kilka razy zdarzyło mu się grać w języku, którego... nie zna!


Reklama

- Język jest podstawowym i najważniejszym instrumentem aktora - stwierdził kiedyś Paweł Deląg w wywiadzie.

Paweł, który od wielu lat częściej pracuje poza Polską niż w kraju, przyznaje, że wiele razy dostawał propozycje zagrania w języku, którego nie zna.

- To wielkie wyzwanie, ale też rzucanie się na głęboką wodę, bo nigdy nie wiadomo, czy granie w obcym języku nie okaże się po prostu.. katastrofą - mówił.

W zawodowym dorobku Pawła Deląga doliczyć się można trzech głównych ról w języku niemieckim, sześciu we francuskim, kilku w angielskim i rosyjskim. Aktor zagrał też kiedyś po... grecku i po łacinie!

- Trzeba bardzo dużo czasu spędzić z tekstem, żeby poczuć się w nim swobodnie. To jest podstawowe zadanie aktora, który chce wypaść wiarygodnie mówiąc w obcym języku. Praca, praca, praca i jeszcze raz praca. I odrobina odwagi, bo aktor musi być odważny. Nigdy nie ma gwarancji, że to dobrze wyjdzie - wyznał jakiś czas temu.

Sporo odwagi wymagało też od Pawła Deląga przyjęcie roli, w jakiej zobaczymy go w sobotni wieczór w 8. odcinku 3. serii "Komisarza Aleksa". Aktor zgodził się bowiem wcielić w psychopatę zafascynowanego lalkami. Gra właściciela małego zakładu usługowego zajmującego się naprawą starych zabawek, samotnego mężczyznę, który za wszelką cenę chce spotkać na swej drodze kobietę idealną. A ideałem są dla niego właśnie... lalki.

- Nigdy nie bałem się wyzwań, a granie ciekawych ról sprawia mi wielką satysfakcję. Kiedyś postrzegany byłem przede wszystkim jako amant. Mam nadzieję, że ten etap mam już za sobą - twierdzi Paweł.

Jak wypadnie w roli kolekcjonera starych lalek nie potrafiącego odnaleźć się we współczesnym świecie? Przekonamy się o tym już w sobotę. Na emisję 8. odcinka 3. serii "Komisarza Aleksa" z gościnnym udziałem Pawła Deląga TVP 1 zaprasza 20 kwietnia o godzinie 20.20.

Dowiedz się więcej na temat: Komisarz Alex | seriale | Paweł Deląg

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje