Reklama

Klan

Ocena
serialu
7,7
Dobry
Ocen: 8880
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Sławomir Doliniec nową gwiazdą "Klanu"!

W 2519. odcinku "Klanu" (emisja 23 grudnia) Bożenka (Agnieszka Kaczorowska) po raz pierwszy spotka się ze swą biologiczną matką - Jadwigą Rosiak (Agata Piotrowska-Mastalerz)... Dowie się również, że ma starszego brata! W roli przystojnego księdza Kostka, który - jak się okaże - podobnie jak Bożenka został po urodzeniu oddany przez Rosiakową do adopcji, zobaczymy znanego m.in. z "Na Wspólnej" Sławomira Dolińca.


Reklama

Sławomir Doliniec nie miał do tej pory szczęścia do ważnych ról, które dałyby mu popularność, o jakiej marzą niemal wszyscy młodzi aktorzy. Zagrał co prawda w kilkunastu serialach i kilku filmach, ale kreacje, jakie w nich stworzył, przeszły niezauważone. Być może dopiero rola księdza Kostka w "Klanie" sprawi, że kariera Sławka nabierze rozpędu...

28-letni Sławomir Doliniec pochodzi z Gdańska. Aktorstwem zajmuje się już od 13 lat, odkąd jako nastolatek trafił przypadkiem do Trójmiejskiego Teatru Plastyki Ruchu, na scenie którego zadebiutował w 2000 roku. Po maturze dostał się do Policealnego Studium Aktorskiego w Olsztynie, ale po roku został relegowany ze szkoły, gdyż jego profesorowie uznali, że nie ma warunków odpowiednich do wykonywania zawodu aktora! Sławek jednak nie przejął się tym i postanowił spróbować swoich sił na egzaminach do wrocławskiej PWST. Upragniony indeks dostał za pierwszym podejściem!

Studia we Wrocławiu ukończył w 2009 roku. Za rolę w dyplomowym przedstawieniu zatytułowanym "+++ (Trzema Krzyżykami)" otrzymał aż dwie nagrody na XXVII Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi, dzięki czemu nie miał najmniejszego problemu z dostaniem się do Teatru Muzycznego w Gdyni i Teatru Capitol we Wrocławiu, na scenach których stawiał swe pierwsze kroki jako dyplomowany aktor! Współpracował również z Teatrem Nowym w Słupsku, Teatrem Kochanowskiego w Opolu oraz warszawskimi teatrami Na Woli i Narodowym. Obecnie można go oglądać w musicalu "Zorro", który od kilku tygodni gości na afiszu Teatru Komedia w Warszawie.

Telewidzowie z pewnością pamiętają Sławka z seriali "Na Wspólnej", "Prosto w serce", "M jak miłość", "Hotel 52",  "Barwy szczęścia" i "Pierwsza miłość", a kinomani z filmów "Ostra randka", "Miłość" i "Och Karol 2".

Prywatnie Sławomir Doliniec interesuje się akrobatyką i frisbee, które trenuje w wolnych chwilach. Sport zawsze był bardzo ważnym elementem jego życia. Marzył nawet o karierze sportowca, a będąc licealistą wyczynowo trenował karate, judo, lekkoatletykę, tenis stołowy i pływanie. Pracował także jako ratownik na kąpieliskach morskich w Trójmieście...

O tym, jak Sławek wypadnie w roli księdza Konstantego w "Klanie" przekonamy się już 23 grudnia. Zdradzamy, że postać, w którą się wciela, zagości w serialu na dłużej.

Zobacz więcej: Bożenka odnajdzie biologiczną matkę i brata!

Dowiedz się więcej na temat: Sławomir Doliniec | Klan

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama