Reklama

Klan

Ocena
serialu
7,7
Dobry
Ocen: 8968
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

“Klan": U Lubiczów pierwsza Wigilia bez Krystyny

W tym roku wierni fani “Klanu" już po raz 17. będą mogli gościć na kolacji wigilijnej u rodziny Lubiczów. 24 grudnia wyjątkowo o godz. 17.25 TVP1 pokaże dwa świąteczne odcinki najstarszej polskiej telenoweli.


Reklama

Tym razem organizacja wieczerzy wigilijnej przypadnie w udziale wdowcowi Pawłowi Lubiczowi. (Tomasz Stockinger).

- Scenarzyści postawią go przed tym zadaniem w obliczu wyższej konieczności, bo tuż przez świętami okaże się, że jego siostra bliźniaczka Elżbieta (Barbara Bursztynowicz) oraz szwagier Jerzy (Andrzej Grabarczyk) nagle zapadną na ciężką grypę, wobec czego zostaną zmuszeni odwołać Wigilię u siebie na Sadybie - zdradza Tomasz Stockinger. - Tym razem cała rodzina spotka się więc na Truskawieckiej.

Krysia i Ryszard będą z nimi

To będzie wyjątkowa Wigilia - także dlatego, że pierwsza bez zmarłej w czerwcu tego roku Krystyny Lubicz (Agnieszka Kotulanka). Lecz najbliżsi na pewno o niej nie zapomną. Rano Paweł wraz z synkiem (Julian Peciak) odwiedzą jej grób na cmentarzu. Pawełek przygotuje nawet dla mamy świąteczny prezent.

Tuż przed pierwszą gwiazdką na niebie gospodarz postawi na regale dwa zdjęcia: Krystyny i Ryszarda (Piotr Cyrwus).

- Będą z nami - oznajmi całej rodzinie.

Choć doktor Lubicz w kuchni czuje się jak bez rąk, poradzi sobie z przygotowaniem wieczerzy.

- Po pierwsze, jego siostra Monika (Iza Trojanowska) jest współwłaścicielką restauracji, więc Paweł zamówi catering z Rosso - wyjawia Tomasz Stockinger. - Po drugie, zawsze może liczyć na pomoc swoich córek, a także Heniutki (Małgorzata Sadowska), którą zaprosi na święta razem z Bolkiem (Krzysztof Janczar).

Kulinarna wpadka i niezapowiedziany gość

Niestety, nie obejdzie się bez kulinarnej katastrofy. Bo gdy Ola (Kaja Paschalska) zabierze się do przecedzania barszczu wigilijnego, akurat zadzwoni do niej Norbert (Kuba Świderski). W czasie rozmowy telefonicznej bezmyślnie wyleje świąteczną zupę do... zlewu. Na szczęście Piątkowski weźmie część winy na siebie i pojawi się na Truskawieckiej niczym niezapowiedziany gość, ale za to z 5-litrowym kanistrem barszczyku w ręku.

Pod znakiem miłości i wybaczania

Przy wigilijnym stole Paweł przedstawi całej rodzinie Wigę (Dorota-Kamińska), swoją dawną miłość i zarazem obecną przyjaciółkę. Leszek (Artur Dziurman), brat Krystyny, będzie życzył szwagrowi szczęścia na nowej drodze życia.

Radością będą tryskać młode pary: Ola i Rafał (Marcin Kwaśny), Agnieszka (Paulina Holtz) i Janusz (Michał Lesień) oraz Bożenka (Agnieszka Kaczorowska) i Miłosz (Konrad Darocha). Maciek (Piotr Swend) zagra kolędy na keyboardzie.

Wśród zaproszonych gości znajdzie się oczywiście Grażynka (Małgorzata Ostrowska-Królikowska) oraz Jadwiga (Agata Piotrowska-Mastalerz), biologiczna matka Bożenki. Lubiczowa wcześniej przyjmie prezent od swojego nowego adoratora Leopolda (Grzegorz Wons) w postaci kulebiaka i zaproszenia na koncert noworoczny do filharmonii.

Feliks (Jan Piechociński) stwierdzi podczas wieczerzy, że jest za... odnawianiem starych związków. Wybaczy Monice, że zostawiła go dla bezrękiego artysty (Grzegorz Kowalczyk). Heniutka zaś w Wiglię puści w niepamięć małżeńską zdradę Bolka, tym bardziej że Kazuń w prezencie świątecznym wręczy Halszce (Jolanta Mrotek)... wypowiedzenie z pracy w karczmie.

Dowiedz się więcej na temat: Klan

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje