Klan

Ocena
serialu
7,2
Dobry
Ocen: 12826
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Klan": Odcinek 4107. Małgosia i Bazyli wyjadą na stałe do Francji?

W 4107. odcinku sagi rodu Lubiczów (emisja w piątek 17 lutego o godz. 17.55 w TVP1) hrabina Wiśniowiecka (Elżbieta Panas) zapowie się z wizytą u Rafalskich. Beata (Magdalena Wójcik) będzie zachodzić w głowę, z jakiego powodu spotka ich ten zaszczyt. Tymczasem Magdalena zacznie ją nakłaniać, żeby Małgosia (Suzanna von Nathusius) namówiła Bazylego (Daniel Skrzypczak) na wyjazd na stałe do Francji z uwagi na szansę na spadek po bajecznie bogatej ciotce Pąka!

Ci ciekawe, Jasiek (Paweł Grządziel) błyskawicznie domyśli się, że najpewniej chodzi o decyzję Bazylego w kwestii wyjazdu do Francji do pensjonatu ciotki Aurelii.

- Pewnie chodzi o Bazylka - rzuci z przekąsem młody Rafalski.

- Gosia mówiła, że Bazyli nie chce prowadzić interesów francuskiej ciotki, więc pewnie jego mama przyjdzie do ciebie po pomoc - wyjaśni.

- Przepraszam, niby dlaczego do mnie? - zapyta farmaceutka.

- Bo jesteś mamą Małgosi. I w związku z tym pani Magdalena będzie cię nakłaniać, żebyś ty nakłoniła Małgosię do nakłonienia Bazylego, żeby zajął się interesem francuskiej ciotuni - usłyszy od syna.

Reklama

- Sporo tego nakłaniania - zauważy psychoterapeuta Rafalski (Jacek Borkowski).

"Klan": Odcinek 4107. Osobliwe argumenty nadętej hrabiny

Okaże się, że młody Rafalski bezbłędnie wyczuje intencje nadętej hrabiny. Podczas zapowiedzianej wizyty na jaw bowiem wyjdzie, że Magdalena jest święcie przekonana, iż jej ukochany synek nie chce podjąć się zarządzania pensjonatem i restauracji z powodu Małgosi. Zacznie więc nakłaniać Beatę, żeby raczyła wpłynąć na córkę.

- Praca dla tante Aurelii to niesamowite możliwości, a kto wie? Być może również całkiem pokaźny zapis testamentowy - zagai egzaltowana hrabina.

- Porozmawiaj ze swoją córką... Wytłumacz, że zarówno dla Bazylego jak i dla niej propozycja tante Aurelii jest wyjątkowo korzystna...- będzie przekonywać Wiśniowiecka.

- Być może dla Bazylego, ale dla niej? - nieśmiało wtrąci Beata.

- Z pewnością znajdzie tam coś dla siebie... Mogłaby się tam zajmować...  Tym, czym lubi się zajmować... Cokolwiek to jest - zacznie się plątać Magdalena.

- Studiuje pedagogikę - przypomni Rafalska.

- Doskonale! Mogłaby się właśnie tym zajmować... Obracałaby się tam w kręgach francuskiej arystokracji, co jest sprawą nie do przecenienia - nie da za wygraną hrabina.

- Nie uważasz, że młodzi ludzie, którzy są już dorośli, sami powinni podejmować decyzję o swojej przyszłości? - wprost zapyta Beata.

- Dokładnie o to chodzi! Żeby sami podjęli decyzję. Właściwą decyzję - ucieszy się Magdalena, spoglądając porozumiewawczo na Rafalską.

Czy Małgosia i Bazyli wyemigrują z Polski w nadziei na spadek po bajecznie bogatej ciotce Pąka?

"Klan": Odcinek 4107. Kiedy i gdzie obejrzeć?

Zdradzamy, że 4107. odcinek "Klanu" zostanie wyemitowany w piątek 17 lutego o godz. 17.55 w TVP1.

Zobacz też:

"Barwy szczęścia": Odcinek 2763. Marcin sprzeda barkę i wprowadzi się do Renaty!

"M jak miłość": Odcinek 1707. Nowa para w Grabinie? Aneta zabawi się w swatkę!

"Akacjowa 38": Justo odzyskuje pamięć. Celia jest w ciąży

AIM
Dowiedz się więcej na temat: Klan

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy