Reklama

Klan

Ocena
serialu
7,6
Dobry
Ocen: 10315
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Klan": Monika zablokuje publikację książki Daniela?

Monika (Izabela Trojanowska) będzie bardzo ciekawa, co jest tematem książki, którą pisze jej syn. Kiedy odkryje, że Daniel (Marek Kossakowski) zamierza zdradzić całemu światu wszystkie rodzinne tajemnice, kategorycznie sprzeciwi się publikacji książki...

W 3061. odcinku "Klanu" (emisja w TVP1 w poniedziałek 30 stycznia o godzinie 18.00) Monika poprosi syna, by pozwolił jej przeczytać książkę, którą pisze i która lada moment zostanie skierowana do druku.

- Nawet nie wiesz, jaka jestem z ciebie dumna - powie Danielowi.

Reklama

- Synku, a kiedy dasz mi przeczytać? - zapyta.

Chłopak nie będzie zadowolony z tego, że jego matka chce poznać treść jego książki, zanim ukaże się ona w księgarniach.

- Lepiej żebyś tego nie czytała - stwierdzi.

- To nie jest kronika rodzinna. Miejscami to po prostu... wiwisekcja. Chcesz się w tym grzebać? Mnie to sporo kosztuje, po co i ty masz przeżywać? - doda.

Monika od razu zorientuje się, że syn coś przed nią ukrywa.

- Jest też o mnie? Tym bardziej powinnam ją przeczytać - powie.

- Nie! Już naprawdę niewiele zostało do końca, ale chcę jeszcze całość przejrzeć, poprawić. Ty nie lubisz, jak cię ktoś ogląda w makijażu na jednym oku, ja wolałbym, żeby nikt nie czytał tego, zanim skończę - odpowie jej Daniel.

Monika nie da jednak za wygraną. Gdy Daniel wyjdzie na spotkanie z wydawcą, zauważy leżący na stole pendrive. Sięgnie po niego, włoży do laptopa i otworzy plik z tekstem syna.

- Nie można tego wydać! To się nie może ukazać! - krzyknie, kiedy Daniel wróci do domu.

- Całe szczęście, że przeczytałam... Po co w książce o sekcie te wszystkie rodzinne tajemnice? Co ma do tego moja historia? Po co piszesz o sprawie, która miała miejsce, jak miałam 13 lat? No po co? - Monika jednym tchem wyrzuci z siebie kilka pytań.

Okaże się, że Daniel dokładnie opisał, w jakich okolicznościach i przez kogo jego matka została zgwałcona, gdy była nastolatką, opowiedział o tym, że wiele razy widział ją pijaną...

- Zrobiłeś z nas... ze mnie, ze swojego dziadka, z wuja Pawła... potworów! To wszystko, ten brud... To jest okropne! Nie zgadzam się, żebyś to opublikował! - stwierdzi kategorycznie Monika.

Czy uda się jej zablokować publikację książki Daniela?

***Zobacz materiały o podobnej tematyce***

Agencja W. Impact

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje