Reklama

Klan

Ocena
serialu
7,6
Dobry
Ocen: 10475
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Klan": Maciej wyjedzie do Australii z Leokadią?

Maćkowi (Piotr Swend) bardzo spodoba się kelnerowanie, ale kiedy koleżanka, którą zastępował, wróci po chorobie do pracy, szef znów odeśle go do wypiekania precli. Chłopak wpadnie na pomysł, by wyemigrować z Polski i zostać kelnerem w... Australii!

W 3053. odcinku "Klanu" (emisja w TVP1 we wtorek 17 stycznia o godzinie 18.00) Maciek zwierzy się Leokadii (Katarzyna Skolimowska), że uwielbia pracować jako kelner, ale jego szef ma komplet pracowników i nie może zatrudnić go w tej roli na stałe.

- Może jak jeszcze kilka razy zobaczy, jak ci świetnie idzie, to się zdecyduje - pocieszy go Kwapiszowa, ale Maciek stwierdzi, że raczej nie ma na to szans.

Reklama

- A możesz mnie zabrać do Australii? Bo tam miałbym pracę... Jako kelner. Czytałem w gazecie - wypali nieoczekiwanie.

Leokadia, nie wiedząc, jak zareagować na nietypową prośbę przybranego wnuka, uzna, że powinna wybić mu z głowy pomysł wyjazdu na drugi koniec świata.

- Nie mogę cię tak po prostu zabrać. Sama tam jadę na czyjeś zaproszenie. Ktoś inny za mnie płaci i nie mogę wymagać, żeby płacił za kogoś jeszcze - powie.

Maciek zapewni ją, że sam za siebie zapłaci, jak tylko zarobi odpowiednią kwotę.

Stwierdzi, że w Australii na pewno znajdzie pracę i będzie mógł oddać panu Bronkowi (Czesław Bogdański) pieniądze, które ten zainwestuje w jego wyjazd.

Leokadia zda sobie sprawę, że przekonywanie Maćka, by porzucił myśl o emigracji, nie ma sensu. Pomyśli, że chłopak może zmienić swoją decyzję jedynie pod wpływem argumentów nie do podważenia.

- A po angielsku mówisz? - zapyta, chcąc zwrócić uwagę Maćka na to, że bez znajomości języka angielskiego nie dostanie żadnej pracy w Australii.

- Nauczę się - usłyszy w odpowiedzi.

- Jak się nauczysz, to porozmawiam z córką pana Bronka, czy mogłaby cię zaprosić - obieca mu Kwapiszowa.

- Nauczę się... tam! - Maciek nie da za wygraną.

- Naprawdę nie mogę cię zabrać - Leokadia postanowi zakończyć rozmowę.

- I tak polecę! - krzyknie naburmuszony Maciek.

Jak na pomysł syna zareaguje Grażynka (Małgorzata Ostrowska-Królikowska)? Czy powie Maćkowi wprost, że jego marzenie o wyjeździe do Australii nigdy się nie spełni?

Agencja W. Impact

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje