Klan
Ocena
serialu
7,2
Dobry
Ocen: 13340
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Klan" dostępny w TVP VOD. Wcześniej trafiła tam "Plebania"

Do biblioteki TVP VOD stopniowo dodawane są archiwalne odcinki kultowego serialu "Klan". Od teraz fani sagi rodu Lubiczów mogą w każdej chwili wrócić do początkowych odsłon. To nie jedyny kultowy polski serial, dodany do ofery VOD. Wcześniej na platformę trafiło tysiąc odcinków "Plebanii".

"Klan" to najdłużej emitowany polski serial, który na antenie Telewizji Polskiej gości nieprzerwanie od 1997 roku. Losy rodziny Lubiczów i ich przyjaciół od ponad 25 lat śledzą rzesze fanów. Mimo tak długiego stażu, serial nieustannie cieszy się sporą popularnością i sympatią widzów.

Telewizja Polska do tej pory wyemitowała ponad 4200 odcinków "Klanu".

"Klan" dostępny w TVP VOD. Dodano także "Plebanię"

Od zeszłego tygodnia do biblioteki TVP VOD stopniowo dodawane są archiwalne odcinki serialu "Klan". Aktualnie można oglądać 400 odcinków, które w telewizji były emitowane w latach 1997-1999.

Reklama

Serwis Wirtualne Media donosi: "Telewizja Polska systematycznie poszerza bibliotekę TVP VOD. Zespół redakcyjny serwisu – po entuzjastycznie przyjętej przez widzów publikacji pierwszych odcinków serialu 'Plebania' wiosną br. – kontynuuje uzupełnianie treści także o niedostępne dotychczas w przestrzeni online odcinki serialu 'Klan'. Każdego dnia biblioteka będzie powiększana o kilkadziesiąt epizodów" - przekazało biuro prasowe TVP.

Wiosną tego roku na platformę TVP VOD trafiło tysiąc odcinków kultowej "Plebanii".

"Klan": Na ekranie zrodziło się wiele polski gwiazd

Dzięki zaproszeniu do udziału w "Klanie" wiele aktorek i aktorów dostało możliwość odbudowania swoich karier. Izabela Trojanowska, która spędziła kilkanaście lat na emigracji, zanim przyjęła rolę Moniki Ross, wróciła do zawodu i dziś ma status wielkiej gwiazdy. Zygmunt Kęstowicz przerwał emeryturę i - jak żartował - narodził się na nowo jako Władysław Lubicz.

Nieodżałowana Agnieszka Kotulanka jako Krystyna, Barbara Bursztynowicz jako Elżbieta, Piotr Cyrwus jako Rysiek, Małgorzata Ostrowska-Królikowska jako Grażynka, Andrzej Grabarczyk jako Jerzy, Tomasz Stockinger jako Paweł... - to zaledwie kilka nazwisk na długiej liście artystów (i wykreowanych przez nich postaci), bez których trudno dziś wyobrazić sobie historię polskiej telewizji.

Na planie "Klanu" swoje pierwsze kroki w zawodzie stawiała większość absolwentów szkół teatralnych. Dziś niewiele osób pamięta Borysa Szyca w roli studenta Krystyny Lubicz, Agatę Kuleszę w roli urzędniczki, Annę Dereszowską w roli fryzjerki, Antoniego Pawlickiego w roli licealisty, Katarzynę Glinkę w roli koleżanki Agnieszki ze studiów, Katarzynę Zielińską w roli Natalii Turskiej, Mikołaja Krawczyka w roli studenta czy Olgę Borys, która na przestrzeni lat zagrała aż trzy różne role. Prawdziwym rekordzistą w "Klanowersum" pozostaje aktor-kaskader Zbigniew Modej - wcielił się w jedenaście postaci...

Gościnnego udziału w "Klanie" nie odmówili artyści tego formatu co Daniel Olbrychski, Ewa Szykulska, Jerzy Kamas, Anna Ciepielewska czy Jerzy Zelnik, a nawet Marek Kondrat. Na naszych oczach dojrzewały i dorastały najmłodsze gwiazdy "Klanu" - Kaja Paschalska, Agnieszka Kaczorowska czy Julia Królikowska.

Czytaj więcej: Alicja Ostolska: "Nie rzucam Mostowiaków"  [wywiad]

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Klan
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy