Klan

Ocena
serialu
7,4
Dobry
Ocen: 6828
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Klan": Czy doktor Lubicz wyleczy się z wyrzutów sumienia? Mamy zdjęcia grobu Krystyny!

Po śmierci nieodżałowanej Krystyny (Agnieszka Kotulanka) Paweł (Tomasz Stockinger) wpadnie w rozpacz i wyrzuty sumienia. Codziennie będzie odwiedzał mogiłę ukochanej żony. Nieoczekiwanie największe wsparcie dostanie od Stiepana (Roman (Frankl).Reklama

Ujawniamy, że profesor Stiepan Vujkovic, pierwsza miłość Krystyny Lubicz, przyleci do Polski z Zagrzebia w związku z wydaniem swojej kolejnej książki w 2598. odcinku "Klanu" (emisja w poniedziałek 1 września).

Tym razem będzie to... bajka. Pisarz napisał ją z myślą o własnym wnuku, który przyszedł na świat trzy miesiące wcześniej. Będzie miał nadzieję, że na język polski - jak zawsze - przetłumaczy ją Krystyna Lubicz. Jakież będzie jego zdziwienie, gdy dowie się, że tłumaczka pożegnała się z życiem!

Poinformuje go o tym Agnieszka (Paulina Holtz). Lecz profesor ze zrozumieniem przyjmie wyjaśnienia Pawła, iż wdowiec nie miał głowy do tego, by zaprosić go na uroczystości pogrzebowe. 

"Nie byłem w porządku"

Nieoczekiwanie Lubicz zwierzy mu się ze swojego sekretu.

- Ona leżała w szpitalu w Stanach, a ja tutaj nie byłem wobec niej w porządku - powie. - Jakie to banalne! Chora żona daleko od domu, stres, ogromna pustka i młodzieńcza miłość spotkana po latach.

- Życie często pisze banalne scenariusze - zauważy Stiepan.

- Najchętniej rzuciłbym wszystko, wyjechał stąd na zawsze i rozpoczął z Pawełkiem nowe życie - wyjawi Lubicz. - Chyba tylko tak mógłbym uciec od wyrzutów sumienia.

W kompletnej rozsypce

Vujkovic szybko zorientuje się, że Paweł jest w kompletnej rozsypce. Z nikim się nie kontaktuje, unika przyjaciół, zmienił nawet numer telefonu. W tych okolicznościach Stiepan za jego plecami zaprosi Wigę (Dorota Kamińska) na wspólną kolację. Czy to wyraźny sygnał z jego strony, że Lubicz powinien ułożyć sobie życie u boku Jadwigi Dębińskiej? I czy tak się stanie?

Odpowiedź na te pytania poznamy jesienią.

Dowiedz się więcej na temat: Klan | Tomasz Stockinger

Reklama

Reklama

Reklama