Julia

Ocena
serialu
7,7
Dobry
Ocen: 869
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Kłopoty to jej specjalność!

Julia, tytułowa bohaterka serialu, który startuje już 2 stycznia, ma niebywały talent do pakowania się w tarapaty. Ucieka sprzed ołtarza Darkowi (Bartosz Obuchowicz), by... zgodzić się na fikcyjne narzeczeństwo z Maćkiem (Michał Lewandowski), A to dopiero początek jej miłosnych perypetii...

Za produkcję "Julii" odpowiada praktycznie ta sama krakowska ekipa, która kręciła "Majkę". Ale twórcy serialu obiecują, że będzie to zupełnie inna historia. Tym, co je łączy, ma być wyłącznie Kraków i miłość.

- Oczywiście to będzie serial o miłości - zapewnia producentka Krystyna Lasoń.

Uciekająca panna młoda

- Zaczynamy z dużym uderzeniem - dodaje Krystyna Lasoń. - Dziewczyna, która ma za dwa dni brać ślub, ucieka pod wpływem impulsu z miasteczka, w którym ma wszystko: mamę (Alina Kamińska), młodszą siostrę (Gabrysia Mazurek) i narzeczonego Darka (Bartosz Obuchowicz).

Julia postanawia zmienić całe swoje życie. Trafia do dużego miasta, gdzie wpada w jeszcze większe tarapaty.

Przyjaciółki i antagonistka

- Później stopniowo będzie poznawała ludzi, którzy ją zafascynują, ale też zadziwią. Będzie to zderzenie pewnej naiwności, świeżości ze światem ludzi, którzy często żyją pozorami, prowadząc swoje gry - zdradza producentka.

- Julia jest mocno związana z mamą i siostrą, które są w bardzo trudnej sytuacji finansowej ze względu na chorobę siostry - dodaje Julia Rosnowska, odtwórczyni roli tytułowej Julii. - Chcąc im pomóc, stawia wszystko na jedną kartę i ucieka. Zaczyna nowe życie z bagażem doświadczeń.

Sama zawsze może liczyć na wsparcie ze strony starszej kuzynki, Kasi (Ewa Kaim) i jej męża Krzysztofa (Grzegorz Mielczarek), którzy wraz z dwiema nastoletnimi córkami tworzą luźną, żyjącą niekonwencjonalnie rodzinę.

Julka już na samym początku poznaje w Krakowie Maćka Janickiego (Michał Lewandowski), który jest jednym z synów właściciela Kliniki Piękna. Chłopak zaproponuje jej pracę u swojego ojca i... fikcyjne narzeczeństwo. Niedoszła panna młoda pozna nie do końca szczery świat ludzi bogatych. Ale znajdzie też przyjaciółkę.

- Anita jest recepcjonistką w klinice i zarazem jej dobrym duchem - wyjaśnia Maja Bohosiewicz. - To jedyna absolutnie bezstronna osoba, która rozwiązuje większość konfliktów. Jest najczęściej mediatorem między pracownikami. Z Julką się przyjaźni, ale mimo to staje często w obronie serialowego złego charakteru, czyli Moniki.

Monika, czyli najlepsza kosmetyczka w klinice, grana przez Martę Żmudę Trzebiatowską, to typowa, perfidna antagonistka Julii.

- Monika oczywiście bardzo chciałaby dostać się do rodziny Janickich. Na jej celowniku znajduje się Janek (Krystian Wieczorek), w którym jest szalenie zakochana - wyjawia aktorka. - Tylko, że pojawia się piękna Julia i troszkę zaczyna jej rujnować ten misterny plan.

Między Julią a Moniką

Janek jest starszym bratem Maćka, świetnym specjalistą w dziedzinie chirurgii plastycznej, podobnie zresztą jak ich ojciec (Tadeusz Huk).

- Na początku wydaje się, że Janek mógłby z Moniką tworzyć fajną parę - przyznaje Krystian Wieczorek. - Ale już w pierwszym odcinku serialu na mojej drodze staje Julia. Ona wprowadza spontaniczność w nasz uporządkowany, zharmonizowany świat, w którym wszystko jest poukładane.

O to, by perypetie Julii balansującej na granicy dwóch światów, były jak najatrakcyjniejsze dla widza, dba zespół scenarzystów, w skład którego wchodzą: Magda Strzałkowska, Michał Zasowski, Michał Godzic, Mirosław Golański, Patrycja Nowak, Piotr Jachowicz, Ilona Łesyk-Moczulska. Za reżyserię zaś odpowiadają: Arkadiusz Luboń, Sławomir Pstrong, Marcin Solarz i Adrian Kręciszewski. Serial emitowany będzie na antenie TVN od 2 stycznia 2012 roku.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje