Informacja zwrotna

Ocena
serialu
8,1
Bardzo dobry
Ocen: 19
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Informacja zwrotna": Jakub Żulczyk o adaptacji powieści. Chwali Arka Jakubika

Serial "Informacja zwrotna" można oglądać od piątku na Netfliksie. Produkcja zdążyła przez weekend wspiąć się na szczyt rankingu TOP 10 w Polsce. Autor powieści, na podstawie której powstał serial, w pozytywnych słowach wypowiada się na temat Arkadiusza Jakubika, wcielającego się w główną postać. "Niesamowita jakość" - mówi Jakub Żulczyk.

"Informacja zwrotna": Polski serial hitem Netfliksa

Marcin Kania (Arkadiusz Jakubik) jest alkoholikiem. Byłym rockmanem. Pewnego ranka budzi się w mieszkaniu swojego syna, Piotrka (Jakub Sierenberg). Cały we krwi, na kacu i z amnezją. Wkrótce dowiaduje się, że Piotrek zaginął, a on był ostatnią osobą, która widziała go żywego.

Kania wyrusza w szaloną podróż w najciemniejsze zakamarki Warszawy i ludzkiej psychiki, aby odnaleźć swojego zaginionego syna. To opowieść o poszukiwaniu sprawiedliwości i wewnętrzna próba odkupienia własnych win, a zarazem realistyczny do bólu obraz indywidualnej walki człowieka, który musi zmierzyć się z wieloletnimi konsekwencjami swojego uzależnienia.

Reklama

W produkcji w pozostałych rolach występuję: Dominika Bednarczyk-Krzyżanowska, Nel Kaczmarek, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Juliusz Chrząstowski, Agata Turkot, Marta Mazurek oraz Przemysław Bluszcz.

"Informacja zwrotna": Jakub Żulczyk o serialu

"Informacja zwrotna" jest adaptacją książki Jakuba Żulczyka o tym samym tytule. Serial zadebiutował na platformie streamingowej w piątek i zdążył wspiąć się na szczyt rankingu TOP 10 w Polsce. Autor książki w rozmowie z Netfliksem w pozytywnych słowach wypowiadał się na temat Arkadiusza Jakubika w roli Marcina Kani.

"Niesamowita jakość, jaką Arek [Jakubik] dał tej postaci. On wypiera tę postać, którą ja miałem, jak go pisałem" - mówi Żulczyk, a w dalszej części wypowiedzi zauważa: "Arek daje mu coś bardzo ludzkiego. Gdyby to życie inaczej się potoczyło, to Kania byłby w ogóle super kolesiem".

Jakub Żulczyk zwrócił uwagę na postrzeganie osób uzależnionych od alkoholu. Twierdzi, że w Polsce panuje szkodliwy stereotyp.

"W Polsce funkcjonuje jeszcze rozumienie słowa "alkoholik", że to jest ktoś, kto już wypisał się ze społeczeństwa. To jest definicja, która jest nieprawdziwa, bo ona opisuje tylko ostatnie stadium" - mówi.

Czytaj więcej: Arkadiusz Jakubik i Jakub Sierenberg o "Informacji zwrotnej" [wywiad]

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Informacja zwrotna | Jakub Żulczyk
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy