HBO Max: Seriale
Ocena
serialu
7,7
Dobry
Ocen: 95
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"To wiem na pewno": Za pożar na planie serialu pozwani Mark Ruffalo i HBO

Dokładnie 3 lata temu, w maju 2019 roku, w trakcie realizacji zdjęć do serialu HBO "To wiem na pewno" doszło do groźnego pożaru. Na szczęście na planie obyło się bez ofiar, jednak zniszczenia objęły 50 zabytkowych samochodów, które znajdowały się w punkcie sprzedaży, gdzie realizowano zdjęcia. Mieszkańcy miejscowości Ellenville, w której kręcono serial... złożyli pozew przeciwko stacji HBO oraz odtwórcy głównej roli w tejże produkcji, Markowi Ruffalo! Czego się domagają?

O czym opowiada "To wiem na pewno"?


"To wiem na pewno" to sześcioodcinkowy serial HBO, który miał premierę w maju 2020 r. Fabuła skupia się na dwóch braciach bliźniakach, Dominicku i Thomasie Birdseyach. Gdy jeden z braci trafia do zakładu psychiatrycznego, drugi próbuje wyciągnąć go na wolność. Akcja rozgrywa się na początku lat 90. XX wieku. W postaci obu braci wcielił się Mark Ruffalo.

Pożar na planie serialu HBO: Zarzuty i pozew

Cieniem na realizacji tego serialu położył się wielki pożar, do którego doszło na planie zdjęciowym.

Twórcy stracili wtedy scenografię, co naraziło ich na dodatkowe koszty. Te mogą być jednak jeszcze większe. Jak bowiem ustalił serwis TMZ, grupa mieszkańców Ellenville pozwała producenta wykonawczego serialu, Marka Ruffalo i firmę HBO do sądu.

Reklama

Żądają odszkodowania za to, że pożar naraził ich na działanie szkodliwych toksyn, a także uszkodził ich domy. Twierdzą też, że zespół produkcyjny nie oczyścił wystarczająco miejsca pożogi, pozostawił m.in. stosy gruzu i rozlane toksyny.

Inny zarzut jest taki, że na planie składowano za dużo łatwopalnych materiałów, np. nafty i oleju opałowego. Nie ujawniono, jakiej kwoty zadośćuczynienia domagają się oskarżyciele. Podobno chodzi o "miliony".

Jak na razie, ani Mark Ruffalo, ani HBO nie odnieśli się do sprawy.

PAP life
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy