Reklama

HBO Max: Seriale

Ocena
serialu
7
Dobry
Ocen: 42
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Sherlock Holmes": Detektywistyczne uniwersum! Powstaną dwa nowe seriale!

W 2009 i 2011 roku Robert Downey Jr. wcielił się w rolę Sherlocka Holmesa w dwóch filmach w reżyserii Guya Ritchiego. Teraz koncern WarnerMedia stworzy przynajmniej dwa seriali z przeznaczeniem na platformę streamingową HBO Max. Ich akcja umiejscowiona będzie w świecie stworzonym przez Ritchiego na podstawie dzieł Arthura Conana Doyle’a. Celem jest stworzenie całego filmowo-serialowego detektywistycznego uniwersum.

"Sherlock Holmes": Projekty dwóch seriali

Jak informuje portal "The Hollywood Reporter", stworzeniem seriali dla koncernu Warnera zajmie się należąca do Roberta Downeya Jra. firma produkcyjna Team Downey. Producentami wykonawczymi projektów, które aktualnie są w bardzo wczesnym stadium produkcji, będą Downey Jr. i Lionel Wigram. Wigram wyprodukował oba filmy Ritchiego, był też związany z trzecią odsłoną serii, która nigdy nie powstała.

Ponieważ projekty obydwu seriali są w powijakach, nie wiadomo dokładnie, jaka będzie ich fabuła, ani to, czy Downey Jr. powtórzy w nich rolę słynnego detektywa. W tajemnicy trzymane jest też to, w jaki sposób te seriale będą związane z filmami Guya Ritchiego. Należąca do aktora i jego żony firma Team Downey związana jest z HBO kontraktem, w myśl którego zajmuje się tworzeniem treści dla należącej do tej stacji platformy streamingowej. Jednym z seriali zrealizowanych przez Team Downey dla HBO był "Perry Mason".

Reklama

Informacja o tworzeniu filmowo-serialowego uniwersum wokół serii "Sherlock Holmes" nie jest zaskakująca, biorąc pod uwagę aktualną sytuację na rynku streamingowym. Mnogość platform i prezentowanych przez nie treści wymusiło na studiach sięganie po należące do nich hity filmowe. W przyszłości widzów czeka coraz więcej projektów opartych na znanych produkcjach z przeszłości.

"Sherlock Holmes": Kolejna kontynuajca filmowego hitu

Dla samego HBO Max i koncernu WarnerMedia uniwersum "Sherlocka Holmesa" nie będzie pierwszym takim projektem. Aktualnie na platformie, która od niedawna pojawiła się w Polsce, można oglądać serial "Peacemaker", który jest kontynuacją kinowego hitu "Legion samobójców: The Suicide Squad". Wiadomo już, że produkcja ta doczeka się drugiego sezonu, powstanie też inny serial, którego bohaterem będzie kolejna postać z "Legionu samobójców". Innym rozwijanym przez HBO i Warner uniwersum jest to skupione wokół "Batmana" Matta Reevesa. W ofercie HBO Max znajdzie się też film "Batgirl", w którym do roli Batmana powróci Michael Keaton. Na obecną chwilę, Keaton przywdzieje kostium Człowieka-Nietoperza w dwóch produkcjach: oprócz "Batgirl" jeszcze w filmie "The Flash".

Zobacz też:

"Bridgertonowie": Najchętniej oglądany anglojęzyczny serial na Netfliksie

"Squid Game": Nowe wiadomości o drugim sezonie! Fani mają powody do obaw?

"Dr House": Przed laty oglądały go miliony! Co się dzieje z Hugh Lauriem?

Jesteś fanem amerykańskich seriali? Zalajkuj nasz fan page "Zjednoczone Stany Seriali", czytaj najświeższe newsy zza oceanu oglądaj trailery, galerie, komentuj i czytaj opisy odcinków już dwa tygodnie przed emisją w Polsce

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL