HBO Max: Seriale

Ocena
serialu
6,9
Niezły
Ocen: 55
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Ruby Rose: Kontrowersyjna gwiazda dokonała coming outu w wieku 12 lat!

Ruby Rose jest modelką i aktorką, która międzynarodową sławę zawdzięcza udziałowi w takich produkcjach jak "Orange is the New Black", "John Wick 2" czy "Meg". Od lat jest jedną z najbarwniejszych postaci w amerykańskim show-biznesie, nie tylko ze względu na role, ale kontrowersje związane z jej osobą.

Ruby Rose: Prezenterka, modelka, aktorka

W rodzimej Australii Ruby Rose była piosenkarką, modelką i prezenterką telewizyjną. Po raz pierwszy usłyszano o niej, kiedy pojawiła się na łamach magazynu Girlfriend. Na przestrzeni lat prowadziła talk-show "The 7pm Project", była prezenterką programów stacji MTV (aby wygrać casting musiała wypić 100 szotów piwa w godzinę i czterdzieści minut czy pocałować nieznajomego), Foxtel Mardi Grass, a w 2010 roku była korespondentką stacji Foxtel na igrzyskach olimpijskich w Vancouver.

Karierę aktorską rozpoczęła w 2008 roku od epizodu w filmie "Around the Block". Szerokiej publiczności (jeszcze przed udziałem w znanych filmach pełnometrażowych) stała się znana dzięki roli Stelli Carlin w trzecim sezonie "Orange is the New Black". Później postawiła na duże widowiska pełne akcji - zagrała w m.in. "Resident Evil: Ostatni rozdział", "xXx: Reaktywacja", "John Wick 2", "The Meg", "SAS: Zamach w Eurotunelu", "Uwikłana" czy komedii "Pitch Perfect 3".

Reklama

Na mały ekran powróciła na moment w pierwszym sezonie "Batwoman" (wcześniej epizodycznie pojawiła się w serialu "Dark Matter"), w którym zagrała tytułową postać, a zarazem pierwszą homoseksualną superbohaterkę. Z produkcji zrezygnowała po jednej serii, a z jej odejściem (jak i również angażem) wiązało się dużo kontrowersji.

Ruby Rose: Kontrowersje na planie "Batwoman"

Po pierwsze, po ogłoszeniu w 2018 r. przez stację CW, że Rose zagra Batwoman/Kate Kane, w sieci pojawiły się głosy, że aktorka "nie jest Żydówką", więc nie może grać tej postaci. Inni krytykowali Ruby Rose z powodu jej... tożsamości. Rose nie identyfikuje się z konkretną płcią, a grana przez nią Kate Kane jest lesbijką. W odpowiedzi na ataki aktorka skasowała Twittera i Instagrama nawołując do większego zrozumienia i wspierania się nawzajem.

Przygodę z serialem zakończyła jednak po pierwszym sezonie. Na początku nie podała przyczyny swojego odejścia, a w produkcji zastąpiła ją Javicia Leslie. Problemy i kontrowersje zaczęły się później - najpierw aktorka opowiedziała o kontuzji, jakiej nabawiła się na planie oraz trudnej operacji, która była wynikiem występu w "Batwoman". W 2021 roku dodała, że była uczulona na lateks, co również miało się przyczynić do jej odejścia. W końcu, w kilka miesięcy później, oskarżyła twórców o nadużycia na planie oraz niedbanie o bezpieczeństwo ekipy. W odpowiedzi producenci wyjawili, że to Ruby Rose nie odeszła z serialu z własnej woli, ale została zwolniona z powodu skarg na jej nieodpowiednie zachowanie na planie.

Ruby Rose: Życie prywatne

Rose Ruby dokonała comig outu w wieku 12 lat. Pierwszą osobą, której o tym powiedziała, była jej matka. W 2017 roku na łamach Sunday Today mówiła:

Po latach wyznała, że z powodu swojej orientacji seksualnej była nękana i poniżana, przez co w wieku 16 lat trafiła do szpitala. Miewała myśli samobójcze i przez całe życie borykała się z problemami natury psychicznej. Zdiagnozowano u niej zespół stresu pourazowego oraz depresję kliniczną.

Ruby Rose jest obecnie singielką. W poprzednich latach głośno było o jej związku z Jessicą Origliasso (wokalistką zespołu The Veronicas) czy Lolą Van Vorst, uczestniczką "Top Model". Była trzykrotnie zaręczona - z z modelką Lyndsey Anne McMillan, a po rozpadzie tego związku - z Catherine McNeil (ten związek rozpadł się  w 2010 roku). Z kolei zaręczyny z Phoebe Dahl zerwała w 2014 roku.

Zobacz też:

"Emily w Paryżu": Na to czekali fani! Netflix udostępnił zwiastun 3. sezonu

Nowy serial w uniwersum "Gwiezdnych wojen"? Ma być thrillerem szpiegowskim

"Różowe lata 90.": Ashton Kutcher i Mila Kunis wracają do kultowej produkcji

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Ruby Rose

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy