HBO Max: Seriale

Ocena
serialu
7,6
Dobry
Ocen: 84
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Pedro Pascal w nowym serialu HBO. Zagra dentystę zamieszanego w morderstwo

Pedro Pascal, aktor znany z takich produkcji jak "Narcos", "The Mandalorian", czy "Gra o tron" wystąpi w nowej produkcji HBO Max. Zagra głównego bohatera w serialu opartym na artykule "My Dentist’s Murder Trial: Adultery, False Identities, and a Lethal Sedation" zamieszczonym w magazynie "The New Yorker".

Fani aktorskiego talentu Pedro Pascala mogą już zacierać ręce. Jak wynika z najnowszych doniesień, chilijski gwiazdor zagra główną rolę w nadchodzącym miniserialu HBO "My Dentist’s Murder Trial". Będzie to oparta na faktach opowieść o dentyście oskarżonym o zamordowanie swojego przyjaciela. 

Za inspirację twórcom posłużył artykuł Jamesa Lasduna zatytułowany "My Dentist’s Murder Trial: Adultery, False Identities, and a Lethal Sedation", który ukazał się w 2017 roku na łamach magazynu "The New Yorker".

"My Dentist’s Murder Trial": O czym będzie?

"Mój dentysta został niedawno oskarżony o morderstwo. Choć brzmi to jak dowcip, który mógłbyś wygłosić na przyjęciu, w moim przypadku to akurat prawda. 15 października 2015 roku dr Gilberto Nunez, którego pacjentem byłem przez wiele lat, został oskarżony o zabicie swojego przyjaciela Thomasa Kolmana poprzez nakłonienie go do "połknięcia trującej substancji". Na tym jednak nie koniec. W grę wchodziło też oszustwo. Nunez udawał bowiem agenta CIA i wmawiał ludziom, że jest upoważniony do wszczepiania w zęby pacjentów urządzeń śledzących. Cóż, nie są to informacje, które chciałbyś usłyszeć o swoim lekarzu" – brzmi początek artykułu Lasduna.

Reklama

Thomas Kolman został znaleziony martwy w swoim samochodzie na parkingu siłowni. Lekarz sądowy orzekł, że zmarł wskutek zatrucia silnym środkiem uspokajającym. Prowadzący śledztwo policjanci stwierdzili, że za tą śmiercią stoi Nunez - miał zamordować Kolmana, by móc bez przeszkód kontynuować romans z jego żoną. 

We wrześniu 2018 roku, po spędzeniu 19 miesięcy w areszcie, Nunez został wypuszczony na wolność. Choć oczyszczono go z zarzutu morderstwa, skazano go za inne przestępstwa – w tym za oszustwo ubezpieczeniowe i sfałszowanie dokumentów agenta CIA. Na zwolnieniu warunkowym będzie przebywać do października 2023 roku.

"My Dentist's Murder Trial": Pedro Pascal w roli głównej

W postać Gilberto Nuneza w miniserialu HBO wcieli się Pedro Pascal. U jego boku wystąpi znany ze "Stranger Things" David Harbour, który wcieli się w zabitego przyjaciela głównego bohatera. Panowie będą też pełnić funkcję producentów wykonawczych. 

Za scenariusz i wyreżyserowanie pilota produkcji odpowiada Steve Conrad, scenarzysta takich filmów, jak "Cudowny chłopak", "Patriota" czy "W pogoni za szczęściem". Jest on też zaangażowany w powstający właśnie, kolejny prequel "Gry o tron", będący ekranizacją serii opowiadań George’a R.R. Martina zatytułowanej "Tales of Dunk & Egg".

Daty premiery serialu o morderczym dentyście na razie nie ujawniono.

Zobacz też:

Netflix: Nowości 2022: Zapowiedzi nowych seriali. Aktualizacja #11

"Mecenas She Hulk": Bohaterka zdobywa swoje moce... przez przypadek?

"The Morning Show" pokazuje prawdę o pozycji kobiet w miejscach pracy

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Pedro Pascal
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy