Reklama

HBO Max: Seriale

Ocena
serialu
7
Dobry
Ocen: 51
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Dune: The Sisterhood": Showrunnerka serialu zrezygnowała tuż po wejściu na plan

Diane Ademu-John zrezygnowała z funkcji showrunnerki serialu "Dune: The Sisterhood". Prace na planie wystartowały wczoraj w Budapeszcie.

Serialowy spin-off "Diuny" HBO Max "Dune: The Sisterhood" właśnie stracił swoją showrunnerkę. Twórczyni i scenarzystka serialu pozostanie jednak zaangażowana jako producentka wykonawcza. Tym samym doświadczona Alison Schapker ("Westworld", "Lost: Zagubieni") pozostanie jedyną showrunnerką tej produkcji - donosi "Deadline". Zdjęcia do serialu rozpoczęły się wczoraj w Budapeszcie. 

"Dune: The Sisterhood": Fabuła serialu

Pierwsze pogłoski o stworzeniu serialu pojawiły się już w 2019 roku. Zgodnie z pierwszymi zapowiedziami, produkcja ma przedstawiać historię członkiń żeńskiego zakonu Bene Gesserit, doskonale wytrenowanych zarówno fizycznie, jak i mentalnie. Te zdolności mają im pomóc w sprowadzeniu na świat proroka-zbawcę nazywanego Kwisatz Haderach. Postać według opisu ma posiadać dar patrzenia w przyszłość. 

Reklama

Serial ma być prequelem historii, którą poznaliśmy w pierwszej części "Diuny" Denisa Villeneuve'a. Wydarzenie w nowej produkcji HBO Max mają się również ściśle łączyć z tym, co będzie się działo w drugiej części filmowej adaptacji powieści Herberta. "Dune: The Sisterhood" ma opowiedzieć o nieznanych dotąd widzom wydarzeniach z życia Bene Gesserit i wyjaśnić jeden z mitów. Ma też opowiedzieć o początkach spisku Missionaria Protectiva, druga część "Diuny" natomiast pokaże jego zakończenie. Póki co nie podano jeszcze daty premiery serialu. 

"Diuna": Filmowa historia

"Diuna" jest ekranizacją pierwszego tomu (nawet niecałego) głośnej książkowej serii (wydanej w 1965 roku) Franka Herberta pod tym samym tytułem. Rzecz się dzieje w dalekiej przyszłości. Książę Leto Atryda z rodziną zostaje wysłany przez Imperatora na piaszczystą planetę Arrakis, znaną także pod nazwą Diuna, z której piasków wydobywana jest "przyprawa" - najcenniejszy skarb we wszechświecie, klucz do podwyższonej świadomości, źródło mądrości. Kiedy planeta zostaje oddana w lenno szlachetnemu rodowi Atrydów, nikczemny ród Harkonnenów się temu sprzeciwia. Organizują zamach na księcia. Przed Harkonnenami uciekają syn księcia, Paul i jego matka, żona Atrydy. Oboje docierają do rdzennych mieszkańców planety.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy