Reklama

HBO Max: Serial o pandemii, który powstał jeszcze przed pandemią

W grudniu tego roku na platformie streamingowej HBO Max pojawi się serial zatytułowany „Station Eleven”. Produkcja opowiada o pustoszącej świat pandemii. Co ciekawe, rozpoczynając zdjęcia do serialu, jego twórcy nie mieli pojęcia, że już wkrótce na świecie rozpęta się prawdziwa pandemia. Zanim koronawirus zaczął zagrażać światu, gotowe były już pierwsze dwa odcinki „Station Eleven”.

Serial "Station Eleven"

Serial "Station Eleven" to ekranizacja wydanej w 2014 roku bestsellerowej powieści Emily St. John Mandel. Pewnej zimowej nocy znany aktor Arthur Leander, umiera na zawał serca podczas spektaklu "Król Lear". Świadkami sytuacji są były paparazzi Jeevan Chaudhary oraz dziecięca aktorka, Kirsten Raymonde. Tej samej nocy zaczyna się rozprzestrzeniać straszliwy wirus. Szpitale są przepełnione, a Jeevan i jego brat barykadują się w mieszkaniu, jedynie nasłuchując wystrzałów z broni i patrząc z oddali, jak coraz więcej aut tamuje ruch na autostradach.

Życie wokół nich się rozpada. Mija piętnaście lat. Kirsten jest aktorką Podróżującej Symfonii, małego wędrownego teatru, który wystawia dzieła Szekspira oraz gra muzykę dla tych nielicznych, którzy przeżyli epidemię - czytamy w opisie fabuły powieści "Stacja Jedenaście", której akcja rozgrywa się na przestrzeni wielu lat, wyjątkowo realistycznie przedstawiając życie przed pandemią i po niej.

"Station Eleven": Tematyka serialu

Reklama

Inni członkowie ekipy również podkreślają to, w jaki sposób prawdziwe emocje związane z pandemią COVID-19 i jej skutkami pomogły w zdjęciach i ostatecznym wyglądzie serialu. Zapowiadają, że choć to ponura historia, to pełno w niej optymizmu. "Zawsze chciałem zrobić postapokaliptyczny serial o radości" - mówi showrunner serialu, Patrick Somerville ("Maniac").

Obok niej w "Station Eleven" zagrali Himesh Patel i Gael García Bernal.

Zobacz więcej:

"Sex Education": Dzieci Gillian Anderson nie mogą oglądać serialu

Seth Rogen rozwścieczył producentów gali Emmy

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: HBO Max

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne