halo tu polsat
Ocena
programu
6,3
Niezły
Ocen: 30
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Polacy w szoku po hicie Netflixa. Eksperci nie mają wątpliwości

W programie 'halo tu polsat" Artur Zaborski i Marcin Józefaciuk rozmawiali o głośnym serialu "Dojrzewanie". Produkcja, poruszająca trudne tematy wychowania młodzieży, ujawnia, jak mało wiemy o życiu własnych dzieci. Co sprawia, że serial wywołał globalną debatę?

Najgłośniejszy serial świata w "halo tu polsat". Dlaczego nas tak szokuje?

W piątkowym wydaniu porannego pasma "halo tu polsat" nie mogło zabraknąć rozmowy o najgłośniejszym serialu świata, który zadebiutował na Netflixie zaledwie dwa tygodnie temu. "Dojrzewanie" wgniata w fotel i nie daje o sobie zapomnieć. Produkcja, która rozgrzała widzów do czerwoności, stała się punktem wyjścia do trudnej rozmowy o wychowaniu młodzieży. 

Co tak naprawdę szokuje w "Dojrzewaniu" i dlaczego ta produkcja wywołała globalną debatę? Dziennikarz filmowy Artur Zaborski i poseł na Sejm, a zarazem Nauczyciel Roku, Marcin Józefaciuk, rozłożyli "Dojrzewanie" na czynniki pierwsze i nie ma ją wątpliwości - serial ujawnia niewygodną prawdę o tym, jak mało wiemy o życiu własnych dzieci.

Reklama

"halo tu polsat" o hicie Netflixa. Ten serial zmienia sposób myślenia o młodzieży

Serial "Dojrzewanie" ujrzał światło dnia 13 marca i z marszu stał się hitem. Eksperci zaproszeni do piątkowego wydania "halo tu polsat", by porozmawiać z Krzysztofem Ibiszem i Pauliną Sykut-Jeżyną o poruszeniu wywołanym przez serię, stawiają sprawę jasno - takiej historii świat jeszcze nie widział. 

"Serial po raz pierwszy tak głęboko wchodzi w świat młodzieży i po raz pierwszy widać, że świat internetowy to nie jest świat >>obok<<, tak jak dla nas, dla młodzieży to jest ich świat realny. Media społecznościowe są wykorzystywane w specyficzny sposób, inny niż nasz" - zaczął Marcin Józefaciuk i dodał: "Widać tu realne problemy systemu, szkoły, męskości i poszukiwania tożsamości".

Artur Zaborski zwrócił uwagę, że serial wywołuje tak silny wpływ na widownię na całym świecie z dwóch głównych powodów. Jego unikalna forma - kręcenie na jednym ujęciu bez cięć montażowych - sprawia, że widzowie czują się, jakby byli bezpośrednio w centrum akcji, tuż obok bohaterów. Dziennikarz jest przekonany również, że produkcja doskonale pokazuje, jak bardzo zmienił się sposób komunikacji współczesnej młodzieży i stał się niezrozumiały dla dorosłych.

"Gdy my byliśmy młodzi, mieliśmy cały arsenał słów, którym nadawaliśmy znaczenie, z kolegami, koleżankami wymienialiśmy się nimi, a nasi rodzice nie rozumieli, o czym my mówimy, bo to był nasz sekretny język. Teraz ten język przeniósł się w sferę emotikonów i ten serial to kapitalnie pokazuje, jak dzieciaki stworzyły sobie cały system języka piktogramów. Wysyłają sobie emotkę, która wyraża czasami więcej, niż wiele słów" - Zaborski zwrócił uwagę na ten aspekt, na co Paulina Sykut-Jeżyna dodała, że „Dojrzewanie” pokazuje, jak na pozór niewinne ikony emocji mogą kryć w sobie ukryte znaczenia dla młodzieży.

"Zacznijmy od obejrzenia tego serialu, ponieważ on wiele nakreśla i wiele pozwala zrozumieć" - zaapelował Zaborski, odpowiadając na pytanie, co można zrobić, by uniknąć tragedii przedstawionej w serialu. Dodał również, że "Dojrzewanie" pokazuje, jak dzieci nie zawsze potrafią poradzić sobie z tym, co widzą w sieci.

"Dojrzewanie". O czym opowiada serial?

Serial "Dojrzewanie", który zadebiutował na Netflixie 13 marca, nieprzerwanie utrzymuje się na pierwszym miejscu w zestawieniu najchętniej oglądanych nowości w ponad 70 krajach, w tym w Polsce. Jego popularność jest ogromna, a produkcja pobiła rekord, stając się najchętniej oglądanym miniserialem w historii platformy. 

Fabuła opowiada o 13-letnim Jamie Millerze (Owen Cooper), który zostaje aresztowany w związku z poważnym incydentem, w wyniku którego zmarłą jego koleżanka ze szkoły. Choć nie przyznaje się do winy, wszystkie dowody wskazują na niego, co zmusza jego rodzinę do konfrontacji z trudną rzeczywistością i akceptacją perspektywy, że Jamie być może już nigdy nie wyjdzie na wolność. "Dojrzewanie" porusza temat nieakceptacji w szkole i wyzwań, przed którymi stają młodzi ludzie oraz ich rodzice w erze mediów społecznościowych.

ZOBACZ TEŻ: 

Najgorszy występ w historii programu. Wciąż ma go przed oczami

swiatseriali
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy