Grace i Frankie Grace and Frankie

Ocena
serialu
7,9
Dobry
Ocen: 45
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

​"Grace i Frankie": Jane Fonda: "Nienawidzę tego, że musiałam coś zmienić w moim ciele". Aktorka skończyła z operacjami plastycznymi

Jane Fonda jest jedną z niewielu aktorek, które zdołały zachwycić wiele pokoleń. Zanim pojawiła się na planie zdjęciowym, zajmowała się modelingiem. Jej twarz dwukrotnie pojawiła się na okładce prestiżowego magazynu modowego "Vogue". Bez względu na jej niebywałą urodę czuła potrzebę, by dokonać wielu zmian w swoim ciele. Aktorka postanowiła zrezygnować z operacji plastycznych dopiero po skończeniu 80 lat...

Życie prywatne aktorki:

Jane Fonda urodziła się 21 grudnia 1937 roku w Nowym Jorku. Gdy skończyła 12 lat, jej matka, Frances Ford Brokaw, popełniła samobójstwo. Ojciec młodej Jane ożenił się ponownie, a jego wybranką została, młodsza od niego o 23 lata, Susan Blanchard. Ich małżeństwo zakończyło się rozwodem.

Fonda uczęszczała do Greenwich Academy w Connecticut. W późniejszym czasie podjęła studia w Vassar College w Nowym Jorku. Nauki na uniwersytecie nie udało jej się jednak dokończyć. Aktorka zrezygnowała ze studiów i podjęła decyzję o przeprowadzce do Paryża, gdzie zamierzała studiować sztukę. Po powrocie do Stanów Zjednoczonych Jane Fonda poznała Lee Strasberga - reżysera i aktora polskiego pochodzenia, który dał jej wiarę w to, że odniesie sukces w świecie show-biznesu.

Reklama

Fonda zajmowała się także modelingiem. Zanim po raz pierwszy pojawiła się na planie filmowym, dwukrotnie wzięła udział w okładkowej sesji magazynu "Vogue".

Jane Fonda na wielkim i małym ekranie

Jane Fonda rozpoczęła swoją karierę aktorską pod koniec lat 50. Lata 60. były dla aktorki czasem, w którym jej kariera nabrała prawdziwego rozpędu. Fonda występowała w dwóch produkcjach pełnometrażowych rocznie, nie dając o sobie zapomnieć wciąż rosnącej rzeszy fanów. Pojawiła się, między innymi, w komedii romantycznej pod tytułem "Tall Story" i w komediowym westernie "Cat Ballou".


Pomimo upływu lat kariera Jane nie zwalniała tempa. Jej talent aktorski wciąż jest doceniany, co sprawia, że fani aktorki nadal mogą liczyć na to, że zobaczą ją na wielkim ekranie. W 2011 roku Fonda zagrała w komedii pod tytułem "All Together", w roku 2015 pojawiła się także w filmie "Fathers and Daughters", a w 2018 roku wystąpiła w dokumentalnym filmie biograficznym o niej samej - "Jane Fonda in Five Acts". Współcześnie Fonda kojarzona jest przede wszystkim z netflixowym hitem "Grace and Frankie", który swoją premierę miał w 2015 roku.

To tylko kilka dowodów na to, że Jane Fonda wciąż posiada w sobie pasję i siłę, by grać!

Jane Fonda mówi o swoich operacjach plastycznych

W swoim serialu dokumentalnym "Jane Fonda in Five Acts" aktorka zdobyła się na szczerość i przyznała, że poddała się zabiegom upiększającym.

Fonda przyznała, że wpływ na jej podejście do operacji miał jej ojciec, który przekonywał ją, że jeżeli nie będzie wystarczająco piękna, nigdy nie zrobi kariery w Hollywood.

Transformacje Jane Fondy

Jane Fonda w trakcie swojej kariery aktorskiej przeszła wiele transformacji, które zwróciły uwagę mediów. Na początku swojej kariery aktorka zdecydowała się na operację powiększenia piersi. Po pewnym czasie jednak zrezygnowała z implantów w obawie o własne zdrowie. Gdy skończyła 40 lat, poddała się całkowitemu liftingowi twarzy. Operację tę powtórzyła także po siedemdziesiątce! Dodatkowo Fonda walczyła ze starością, próbując chirurgicznie pozbyć się worków pod oczami oraz luźnej skóry na swojej szyi.

W wieku 82 lat Jane Fonda postanowiła na zawsze pożegnać się z chirurgią plastyczną.

Ta decyzja zdecydowanie nie była dla aktorki łatwa.

Zobacz też: Nicole Kidman porzuciła swoje dzieci? Jak wygląda ich relacja? 

swiatseriali
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy