Reklama

Game of Thrones

Gra o tron

Ocena
serialu
8,7
Bardzo dobry
Ocen: 1436
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Gra o tron": TOP 3 seriale na podstawie książek

Twórcy popularnych seriali często czerpali inspiracje z książek. Jeżeli lubisz czytać, sprawdź czy na naszej liście nie ma Twojego ulubionego show!


Reklama


1. "Gra o Tron"

Superprodukcję HBO, która przyciągnęła miliony fanów oparto na sadze "Pieśń Lodu i Ognia" autorstwa George R. R. Martin'a. Dotychczas wydano pięć tomów książki. Serial, póki co, ma tyle samo sezonów. Praktycznie cała fabuła została  przełożona na potrzeby filmowej "Gry o Tron" - do piątej serii, w której mamy zwrot akcji. "Gra o Tron" zdobyła miano najpopularniejszego serialu w historii.

2. "House of Cards"

Inspiracją do powstania serialu była książka oraz serial BBC z lat '90. Główni bohaterowie - kongresman Frank Underwood i jego żona Claire stworzyli duet, który niemalże hipnotyzuje. Na uwagę zasługuję fakt, że jest to pierwszy w historii wysokobudżetowy serial internetowy, w którym zagrały światowe sławy jak Kevin Spacey czy Robin Wright. Książka Michela Dobbsa, o takim samym tytule stała się szybko światowym bestsellerem, a sam serial był skazany na sukces.

3. "Sherlock Holmes"

To nie tylko popularny serial o najsłynniejszym detektywie, ale także genialna książka.  Szkocki autor Artur Conan Doyle został zainspirowany do napisania serii, gdy w Wielkiej Brytanii grasował słynny Kuba Rozpruwacz. Wykreowana postać Sherlocka Holmsa doczekała się także adaptacji filmowej - która okazała się kasowym hitem. Serial jest dosyć luźno oparty na fabule książki, natomiast mocno nawiązujący do współczesności, co wydaje się być niezwykle interesujące.

Chcesz przeczytać coś z polecanych przez nas książek? Zajrzyj na kody rabatowe - Empik, Wetblind, czy Matras - i sprawdź różnicę pomiędzy serialową adaptacją a oryginalną fabułą.

 

 

 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje