Glee

Ocena
serialu
8,1
Bardzo dobry
Ocen: 274
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

​Te piosenki skradły serca fanów seriali!

Dobrze dobrana ścieżka dźwiękowa jest prawdziwym rarytasem dla fanów. Nie tylko cieszy ucho, ale podkreśla emocjonalne sceny i nadaje im głębszego znaczenia. Sprawdźcie, jakie utwory spodobały się widzom i były najczęściej wyszukiwane w internecie!

Adele - "Make You Feel My Love"

Najczęściej wyszukiwana, najbardziej wzruszająca, piosenka wykonana w hołdzie zmarłemu Cory’emu Monteithowi przez Lea Michele to prawdziwy wyciskacz łez.

Cały odcinek nawiązywał do śmierci serialowego Finna i był spektaklem rozczulających utworów. Jednak to właśnie "Make You Feel My Love" (skomponowane i w oryginale śpiewane przez Boba Dylana) znalazła się na szczycie listy ulubionych przez widzów utworów.

Odpalcie play i przygotujcie chusteczki.

Jula - "Milion słów"

"Za każdym razem" czy najnowszy hit Juli - "Milion słów" - to dwa najczęściej wyszukiwane utwory ze ścieżki dźwiękowej "Barw szczęścia".

Reklama

"Pisząc ten utwór starałam się nie przedstawiać obrazu kobiety, która cierpi po rozstaniu. Wręcz przeciwnie. Jest pewna i silna. Twardo stąpa po ziemi, wie, czego chce, zna swoją wartość. Zostawiłam w tej w piosence część siebie. Być może i jest to taka moja cicha nadzieja na to, że będzie ona dobrym bodźcem dla kogoś, kto właśnie szuka w sobie odpowiedniej siły" - mówi wokalistka o swoim ostatnim przeboju.

Obecnie piosenka "Milion słów", obok "Między słowami" Kasi Cerekwickiej, "Poza mną" Marty Bijan, "Naucz mnie" Sarsy, "7 rzeczy" Libera i Mateusza Ziółko, "Pomimo burz" Antka Smykiewicza, "Dach" oraz "Sens" Tabba i Sound’n’Grace czy "W płomieniach" Mateusza Ziółko jest utworem kończącym serial. "Barwy szczęścia promują polską muzykę i jesteśmy z nich dumni!

Shayna Zaid - "It’s you"

Amerykanka o malezyjskich korzeniach nagrała nastrojową balladę, w której z miejsca zakochali się widzowie "Na dobre i na złe" i "M jak miłość".

Utwór towarzyszy oczywiście scenom miłosnym. Pojawia się również w najbardziej wzruszających mo0mentach obu seriali. Był jedną z najczęściej wyszukiwanych melodii tuż po emisji odcinków w tv.

Monika Urlik - "Nie wie nikt"

"Prawo Agaty" słynęło ze starannie dobranej muzyki, która doskonale podkreślała fabułę. Piosenki z serialu były tak często wyszukiwaną frazą w Google, że oficjalna strona produkcji postanowiła publikować ich listę zaraz po emisji odcinka. Wydano również 3 serialowe soundtracki.

Na ostatnim znalazły się przede wszystkim piosenki w wykonaniu artystów polskich. Wśród nich m in. Hey, Edyty Bartosiewicz, Bisquit, Dawida Podsiadły, Meli Koteluk, Marceliny i Piotra Roguckiego, Smolika. Całość uzupełniały piosenki w wykonaniu artystów zagranicznych jak James Blunt czy Coldplay oraz motywy muzyczne serialu autorstwa Łukasza Targosza.

My prezentujemy wam utwór, który zachwycił widzów czwartej transzy przygód Agaty Przybysz.

Bovska - "Składak"

Fani "Drugiej szansy" pokochali muzykę z serialu i często pytają o wykorzystane utwory oraz gdzie mogą ich posłuchać.

Ścieżka dźwiękowa została skomponowana przez Łukasza Targosza. Na chwilę obecną można ją usłyszeć jedynie w serialu.

W "Drugiej szansie" wykorzystano wiele utworów artystki Bovskiej, które pochodzą z jej debiutanckiego albumu - "Kaktus".

Breakout - "Poszłabym za Tobą"

Kultowy przebój swoją drugą młodość przeżywa dzięki serialowi "Na noże". Piosenkę podśpiewywali bohaterowie, towarzyszyła także scenom z dziadkiem Antonim.

Warto też zwrócić uwagę na utwór czołówkowy "Na noże" w wykonaniu Krzysztofa Zalewskiego. Tak mówi o nim autor - Macuk:

"Utwór miał przywoływać wspomnienia czasów, w których muzyka gitarowa była na pierwszym miejscu. Z kopytem, bez kompromisów, w tradycji bluesowej, do której mam ogromną estymę".

David O'Dowda - "All Alone"

A. Void i James Mclean - "Home"

"Na dobre i na złe" sięga po muzykę zagraniczną niszowych autorów, która wyraźnie przypada do gustu widzom.

Pierwszy utwór to dzieło irlandzkiego wokalisty I kompozytora, który, choć w Polsce mało znany, zasłynął z suppoortowania Petera Gabriela czy występu na gali Złotych Globów. Najczęściej wykorzystywany w dramatycznych momentach.

Druga piosenka, autorstwa brytyjskiego duetu, to klasyczny wyciskacz łez. Śmierć, rozstanie, pożegnania, to sceny, kiedy możemy usłyszeć "Home".

The Fray - "How To Save A Life"

Utwór pojawił się po raz pierwszy w “Chirurgach" w odcinku "Superstition", po tym jak kierownik muzyczny serialu Alexandra Patsavas usłyszała zespół The Fray na koncercie w Los Angeles i z miejsca się w nim zakochała.

Po takiej promocji piosenka błyskawicznie podskoczyła na liście Billboard Hot 100 i została oficjalnym motywem muzycznym promującym trzeci sezon serialu.

Wykorzystaną ją później również w "Hożych doktorach" oraz ośmiu innych serialach (w Polsce w "Na sygnale").

Vonda Shepard - "I only want to be with you"

Piosenki z serialu o zwariowanej prawniczce znalazły się na dwóch soundtrackach, które sprzedawały się jak świeże bułeczki.

To w większości covery, ale niski głos Vondy Shepard i wspomnienie kultowych scen z serialu, którym towarzyszyły sprawiają, że do dziś cieszą się w sieci sporą popularnością wśród wyszukiwań.

My proponujemy wam dzisiaj nastrojowe "I only want to be with you".    

swiatseriali.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy