Reklama

Fargo

Ocena
serialu
8,3
Bardzo dobry
Ocen: 26
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Fargo": Pomysł doceniony

Miniserial "Fargo", nawiązujący do głośnego filmu z 1996 roku w reżyserii braci Coen, nie jest bezpośrednią kontynuacją fabuły filmu, ale nad jego produkcją również czuwali Coenowie.


Reklama


Akcja rozgrywa się zimą 2006 roku, w miasteczku Bemidji w stanie Minnesota. Lokalną społecznością wstrząsa dziwne zdarzenie - policja znajduje w środku lasu ciało nagiego mężczyzny, który zamarzł. Jednocześnie do miejscowego szpitala zgłasza się tajemniczy Lorne Malvo (Billy Bob Thorton).

W poczekalni poznaje agenta ubezpieczeniowego Lestera Nygaarda (Martin Freeman), którego życie to pasmo niepowodzeń. Nie lubi swojej pracy, żona nim gardzi, znęca się nad nim szkolny kolega Sam Hess, który prześladuje go od czasów liceum.

Przygnębiony Lester marzy o innym życiu. I kiedy zwierza się Lorne’owi ze swoich trosk, następnego dnia dowiaduje się, że Sam został zamordowany.

Uruchomi to ciąg zdarzeń, w których Lester odkryje swoje drugie, niekoniecznie lepsze ja. Produkcja zdobyła dotychczas trzy nagrody Emmy i pięć nominacji do Złotych Globów.

JBJ

Dowiedz się więcej na temat: Fargo (serial)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje