Euforia Euphoria
Ocena
serialu
6,5
Niezły
Ocen: 26
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Emmy 2022: Zendaya najmłodsza w historii

Noc z poniedziałku na wtorek czasu polskiego należała do Zendayi, która w Los Angeles odebrała drugą w swojej karierze nagrodę Emmy. Gwiazda zwyciężyła w kategorii: najlepsza aktorka pierwszoplanowa w serialu dramatycznym. Dzięki temu została najmłodszą osobą w historii z dwoma takimi statuetkami za role pierwszoplanowe. Pierwszą nagrodę, podobnie jak teraz, również otrzymała za rolę w serialu "Euforia".

"Euforia": Zendaya najmłodszą osobą z dwiema Emmy

"Znaczy to dla mnie bardzo dużo. Bardzo dziękuję. To dla mnie zaszczyt, stać obok pozostałych niewiarygodnych aktorek nominowanych w tej kategorii. Dziękuję naszej wspaniałej obsadzie. Dziękuję za stworzenie tak bezpiecznej przestrzeni, w której mogliśmy nakręcić ten wymagający serial. Bardzo was kocham" - powiedziała Zendaya, odbierając statuetkę Emmy za rolę w serialu "Euforia".

Reklama

"Dziękuję twórcy serialu, Samowi Levinsonowi, za to, że podzielił się ze mną postacią Rue. Dziękuję, że wierzyłeś we mnie nawet wtedy, gdy ja sama w siebie nie wierzyłam. Kończąc, muszę to powiedzieć, mam nadzieję, że nasz serial pomoże innym w znalezieniu lekarstwa na swoje problemy. Chcę też podziękować wszystkim, którzy dzielili się ze mną swoimi historiami. Chcę, żebyście to wiedzieli, jeśli kochacie Rue i czujecie, że jesteście tacy sami jak Rue. Bardzo wam dziękuję" - zakończyła swoje przemówienie Zendaya.

Zendaya przeszła do historii nagród Emmy już w 2020 roku, kiedy po raz pierwszy została nagrodzona za rolę w serialu "Euforia". 26-letnia obecnie aktorka została wtedy najmłodszą laureatką nagrody Emmy w kategorii: najlepsza aktorka w serialu dramatycznym. Teraz jest najmłodszą dwukrotną laureatką tej nagrody.

Wśród pozostałych nominowanych do nagrody Emmy w tej kategorii były jeszcze: Jodie Comer i Sandra Oh (za role w serialu "Obsesja Eve"), Laura Linney ("Ozark"), Olivia Colman ("The Crown") oraz Jennifer Aniston ("The Morning Show").

swiatseriali/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Zendaya | Emmy | Euforia | Emmy 2022
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy