Epic Drama: Seriale
Ocena
serialu
7,3
Dobry
Ocen: 36
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Panna Scarlet i komisarz": Duet śledczy w wiktoriańskim Londynie!

Genialni telewizyjni detektywi powracają w nowym sezonie serialu i biorą pod lupę mnóstwo intrygujących spraw osadzonych w wiktoriańskim Londynie. W 2. sezonie uznanego dramatu kryminalnego wystąpią: Kate Phillips jako słynna prywatna detektyw – Eliza Scarlet, oraz Stuart Martin w roli jej przyjaciela o gwałtownym usposobieniu, komisarza Williama Wellingtona ze Scotland Yardu.

"Panna Scarlet i komisarz": Nietypowy duet na tropie przestępców

Trwa epoka gorsetów, masek i sztywnego patriarchatu. Eliza Scarlet jest pionierką wśród kobiet -prywatnych detektywów, a także prawdopodobnie najlepszym detektywem w kraju. Może liczyć na ogromne wsparcie ze strony Mosesa (Ansu Kabia) - swojego człowieka od zadań specjalnych, mądrej gosposi, Ivy (Cathy Belton) oraz młodej przyjaciółki i protegowanej, Hattie (Jessie Cave).  Komisarz z kolei to urodzony pogromca przestępczości, stworzony do pełnienia wysokich funkcji w Scotland Yardzie.

"Panna Scarlet i komisarz": O czym opowie nowy sezon?

W nowym sezonie panna Scarlet prowadzi wiele dochodzeń, wśród których znajdują się: poszukiwania zaginionego rysunku Karola Darwina; morderstwo, naśladujące fabułę powieści obyczajowej; plan zatrucia produktów oraz spisek związany z rabowaniem grobów. Pomaga również Hattie w sprawach sercowych, analizując potencjalnych kandydatów na męża proponowanych przez ambitną ciotkę (Helen Norton). Eliza jest tak dobra w swojej pracy, że konkurencyjna agencja detektywistyczna prowadzona przez Patricka Nasha (Felix Scott) próbuje nawet wymusić na niej dołączenie do ich zespołu. Gdyby tylko komisarz traktował ją bardziej poważnie...

Reklama

Fani serialu natomiast z zapałem debatują nad tym, czy duet detektywów w końcu zda sobie sprawę, że są dla siebie stworzeni.

W skład obsady 2. sezonu serialu wchodzi również nowy szef Williama Wellingtona, nadinspektor Monro (Ian Pirie), który stawia politykę ponad działaniami policji. W związku z tym komisarz otrzymuje zlecenie mentorowania detektywowi Fitzroyowi (Evan McCabe), nieudolnemu synowi potężnego komisarza policji (Michael Simkin). Młody Fitzroy bardziej nadaje się do klubów literackich niż pracy w policji i jest źródłem ciągłych kłopotów w zespole. Charlie Phelps (Tim Chippings) pełni funkcję szorstkiego detektywa w Scotland Yardzie, a pan Potts (Simon Ludders) to urzędnik miejskiej kostnicy. Jest on słusznie podejrzliwy wobec Elizy, ponieważ ma ona w zwyczaju włamywanie się do jego pomieszczeń w celu zbadania ciał ofiar morderstw...

"Panna Scarlet i komisarz": Kiedy i gdzie oglądać?

Nowy sezon będzie emitowany od 15 listopada we wtorki o 21:30 na Epic Drama.

Zobacz też:

"Gang Zielonej Rękawiczki": I bawi, i obala stereotypy. Kilka słów o nowym serialu Netflix

"Na dobre i na złe": Odc. 858. Mroczna przeszłość Glorii. Jest w niebezpieczeństwie?

"Wielka woda": Polski serial na pierwszym miejscu w Top 10 Netfiksa

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Epic Drama: Seriale
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy