Reklama

Epic Drama: Seriale

Ocena
serialu
5,5
Przeciętny
Ocen: 14
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Inspektor George Gently": Trzy nowe sezony serialu detektywistycznego!

Brytyjski aktor Martin Shaw powraca w roli legendarnego, genialnego detektywa – Inspektora George'a Gently'ego. W 2. sezonie serialu nadinspektor Gently oraz John Bacchus zajmują się m.in. sprawami dotyczącymi prostytucji i gwałtów w czasach, gdy argument „ona tego chciała” był powszechnie nadużywany; lokalnej korupcji, kiedy normą było zamiatanie jej pod dywan; rasizmu w świecie przed poprawnością polityczną, a także wykorzystywaniem seksualnym w domu dziecka, kiedy pojęcie zorganizowanej pedofilii było niespotykane.

"Inspektor George Gently": Makabryczne zbrodnie i nowe śledztwa

Pierwszy odcinek trzeciego sezonu ("Łagodne zło") rozgrywa się w idyllicznej nadmorskiej wiosce w Northumberland. Kiedy młoda kobieta zostaje znaleziona martwa, Gently i Bacchus rozpoczynają śledztwo w sprawie rodziny, która skrywa niewyobrażalne tajemnice. Początkowo wydaje się, że za zabójstwo odpowiedzialny jest wyobcowany mąż kobiety i ojciec ich młodej córki Agnes. Jednak podczas dalszego dochodzenia bohaterowie odkrywają o wiele bardziej niepokojącą prawdę...

Drugi odcinek ("Pokój i miłość") rozpoczyna się od strajku prowadzonego przez radykalnych studentów z Uniwersytetu Durham. Trwa ogromne zamieszanie, które zdecydowanie nie jest na rękę miejscowej policji. Znany lewicowy naukowiec Fraser Barratt zostaje zamordowany po wiecu studentów, a Gently i Bacchus w ramach śledztwa udają się na kampus uniwersytecki. Bacchus jest przerażony, a jednocześnie zafascynowany promiskuityzmem i "wolną miłością". Gently, weteran wojenny, zauważa, że wyzwolenie nie zawsze jest błogosławieństwem.

Reklama

"Inspektor George Gently": Różne oblicza zbrodni

Pierwszy odcinek czwartego sezonu zatytułowany jest "Do góry nogami". Ciało zaginionej uczennicy Mary zostaje znalezione w płytkim grobie, a Gently i Bacchus zagłębiają się w świat popu i medialnych celebrytów. Bacchus podejrzewa ojca Mary oraz jej nauczyciela, ponieważ krążą plotki, że Mary miała z nim romans. Ale kim dziewczyna była naprawdę? Okazuje się, że większość ludzi znała jej zupełnie inne oblicze. Gently musi odkryć jej tajemnice, by dotrzeć do prawdy o morderstwie.

W finałowym odcinku, "Żegnaj, China", Gently i Bacchus prowadzą śledztwo w sprawie śmierci byłej informatorki Gently'ego, Chiny. Koroner orzekł, że China była alkoholiczką i włóczęgą; zmarła
po nieszczęśliwym upadku. Jednak gdy Gently rozmawia z pielęgniarką, która opiekowała się nią przed śmiercią, dowiaduje się czegoś innego - wygląda na to, że policja coś ukrywa. Niedługo później zostaje znalezione ciało nastoletniego chłopca. Okazuje się, że śmierć Chiny jest w niewytłumaczalny sposób powiązana z tą sprawą. Gently i Bacchus podejrzewają, że w grę wchodzi większy spisek.

"Inspektor George Gently": Kiedy i gdzie oglądać?

Premierowe odcinki serialu Inspektor George Gently zostaną wyemiowane w soboty 4, 11, 18 i 25 czerwca o godzinie 19:30 i 21:30. na kanale Epic Drama.

Zobacz też:

"Sven Hjerson": Dziwaczny świat Agathy Christie [wywiad]

"Detektyw Murdoch": Najnowszy sezon przejdzie do historii! Niebywały wyczyn

"Dalgliesh": Nieodgadniony bohater. Kim jest serialowy Adam Dalgliesh?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL