Dziedzictwo Emanet
Ocena
serialu
9,1
Super
Ocen: 1726
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Dziedzictwo": Selim oświadczy się Seher. Co zrobi Yaman?

"Dziedzictwo" to nowy turecki serial emitowany przez Telewizję Polską. Widzowie pokochali produkcję za sporą dawkę nieoczekiwanych zwrotów akcji, szalonych intryg i mrocznych sekretów. Co wydarzy się w kolejnych odcinkach? Selim postanowi oświadczyć się Seher. Świadkiem tej sytuacji będzie Yaman. Jak będzie jego reakcja? Prezentujemy streszczenia i opisy odcinków 38, 39, 40, 41 i 42 serialu "Dziedzictwo".

"Dziedzictwo" to serial tureckiej produkcji, który przedstawia poruszającą historię miłości biednej dziewczyny i bogatego biznesmena. Zarówno Yaman, jak i Seher, bo tak nazywają się główni bohaterowie, dbają o siostrzeńca Yusufa.którą rodzeństwo nie rozmawiało, odkąd wyszła za mąż bez zgody ojca. Na łożu śmierci Kevser prosi swoją siostrę Seher, aby zaopiekowała się jej synem. Dziewczyna przenosi się do rezydencji rodziny Kirimli, a między nią i Yamanem powoli rodzi się uczucie.

Reklama

"Dziedzictwo": odcinek 38 – streszczenie. Ikbal nastawia Selima przeciwko Yamanowi

Zuhal wierzy, że dzięki znajomości hiszpańskiego uda jej się zbliżyć do Yamana, lecz jej starania nie przynoszą efektu. Selim dowiaduje się o incydencie z Yamanem. Bardzo niepokoi się o Seher. İkbal skutecznie nastawia Selima przeciwko Yamanowi i przekonuje go, że powinien zaopiekować się Seher. Osman jest zaniepokojony stanem Kiraz. Ali zbiera w pracy gratulacje za rozbicie niebezpiecznego gangu.

Mężczyzna wie, jak duży wkład miała w tę sprawę Kiraz i czuje się źle, szczególnie gdy Begüm się z niej wyśmiewa. W domu pomiędzy Kiraz i Alim panuje napięta atmosfera. Alemu z jednej strony żal dziewczyny, z drugiej jest wściekły, że go nie słucha i zawsze pakuje się w kłopoty.

Selim żąda spotkania z Yamanem. Mężczyźni umawiają się w porcie.

"Dziedzictwo": odcinek 39 – streszczenie. Selim zabiera broń na spotkanie z Yamanem

Osman nie może znieść napięcia panującego między młodymi. Ali wciąż jest wściekły na Kiraz. Trudno mu ukryć, że jego złość jest powodowana troską. Ali nieopatrznie używa wobec Kiraz słów, które dziewczyna często słyszała od brata i bardzo ją tym rani.

Seher dowiaduje się, że Selim zabrał broń i pojechał spotkać się z Yamanem w porcie. Selim nie zamierza robić nic głupiego, ale stanowczo ostrzega Yamana przed złym traktowaniem Seher.

İkbal odwiedza Selima w restauracji. Przypadkiem słyszy, jak Selim zamawia elegancki stolik w restauracji i domyśla się, że zamierza oświadczyć się Seher. Kiraz opowiada Alemu o swoim dzieciństwie.

"Dziedzictwo": odcinek 40 – streszczenie. Selim oświadcza się Seher

Ali przeprasza Kiraz za swoją obcesowość. Zuhal organizuje spotkanie z hiszpańskimi biznesmenami w luksusowej restauracji. Selim i Seher również mają tam spotkanie w sprawie zlecenia. Ikbal umyślnie plami sukienkę Seher i pożycza jej elegancką kreację Zuhal

Oferta Selima i Seher zostaje zaakceptowana, a oni sami jeszcze chwilę zostają w restauracji, żeby porozmawiać. Selim się jej oświadcza. Akurat, gdy prosi ją o rękę, obok przechodzi Yaman. Słowa Selima spadają na niego jak grom z jasnego nieba. Mężczyzna, nie czekając na odpowiedź Seher, szybko się oddala. Selim widząc konsternację przyjaciółki, tłumaczy, że proponuje jej papierowe małżeństwo, żeby Seher mogła prawnie uregulować kwestię opieki nad Yusufem.

Ali zaprasza Kiraz na kolację do Arifa. Po posiłku idą na spacer na wybrzeże. Z daleka dostrzega ich Begüm. Jest przekonana, że Ali spotyka się z inną.

"Dziedzictwo": odcinek 41 – streszczenie. Kiraz przyłapuje Begüm na gorącym uczynku

Seher próbuje porozmawiać z Yamanem, ale on traktuje ją oschle i nie dopuszcza do słowa. Begüm postanawia się dowiedzieć, kim jest kobieta, z którą widziała Alego na nabrzeżu. Pod zmyślonym pretekstem nocuje w domu Alego i Osmana. Gdy Kiraz przyłapuje ją na przeszukiwaniu rzeczy Alego, Begüm wyznaje, że widziała narzeczonego z inną kobietą. Kiraz robi wszystko, żeby zażegnać niepokój Begüm. Mówi też Alemu o jej podejrzeniach.

Ali zostaje odznaczony za odwagę. Dostaje również nagrodę pieniężną. Wie, że swój sukces tak naprawdę zawdzięcza Kiraz. Tymczasem Kiraz ma poczucie winy i próbuje naprawić relację Alego i Begüm. Szykuje dla nich romantyczną kolację. Begüm zostaje jednak wezwana do klienta. Ali zaprasza Kiraz do stołu.

"Dziedzictwo": odcinek 42 – streszczenie. Gurbuz planuje zemstę na Yamanie

Yaman zabrania Seher zajmować się Yusufem. Dziewczyna nie ma pojęcia, czym zasłużyła sobie na jego gniew i takie traktowanie. Z kolei Ikbal i Zuhal nie posiadają się z radości. Ali wręcza Kiraz prezent - naszyjnik z onyksu. Dziewczyna jest bardzo poruszona.

Gurbuz planuje zemstę na Yamanie. Jest przekonany, że Seher jest ukochaną Yamana. Postanawia ją porwać. Ali, Begüm i Kiraz udają się razem na śniadanie na mieście. Ali jest zniesmaczony tym, jak Begüm traktuje kelnerów i równocześnie zauroczony sympatią, jaką okazuje im Kiraz.

Zuhal chcąc zaimponować Yamanowi, kupuje Yusufowi łuk, co wzbudza niepokój Seher. Wciąż próbuje porozmawiać z Yamanem i dowiedzieć się, co wzbudziło jego gniew, lecz ten jest nieugięty i ignoruje dziewczynę. Seher postanawia więc odwiedzić mentora Yamana, Arifa, w nadziei, że czegoś się dowie.

"Dziedzictwo": odc. 38, 39, 40, 41, 42. Kiedy i gdzie oglądać?

Serial "Dziedzictwo" emitowany jest na antenie TVP 1 od 30 marca. Zajął miejsce innego tureckiego hitu — "Przysięgi". Transmitowany jest od poniedziałku do piątku o godz. 16:05. Najnowsze odcinki serialu zostaną wyemitowane w dniach:

  • "Dziedzictwo": odc. 38 - poniedziałek 29 maja,
  • "Dziedzictwo": odc. 39 - wtorek 30 maja,
  • "Dziedzictwo": odc. 40 - środa 31 maja,
  • "Dziedzictwo": odc. 41 - czwartek 1 czerwca,
  • "Dziedzictwo": odc. 42 - piątek 2 czerwca.

Osoby, które nie będą mogły wówczas zasiąść przed ekranem, mogą równiez śledzić powtórki odcinków serialu "Dziedzictwo" w TVP1 o godzinie 5:05 lub w dowolnej chwili obejrzeć serial na platformie streamingowej TVP VOD.

Więcej newsów o serialach i gwiazdach, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Świat Serial.

Zobacz także:

"Wspaniałe stulecie": Rustem ofiarą spisku Jastrzębia i Mihrimah, Sułtan mianuje nowego wezyra

"M jak miłość": Nowe odcinki? Wiemy, kiedy Mostowiakowie wrócą z wakacji!

"Akacjowa 38": Bojkot kawiarni, w której pracuje Manuela. Za wszystkim stoi Cayetana

swiatseriali.pl
Dowiedz się więcej na temat: dziedzictwo | streszczenie odcinków
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy