Dziedzictwo Emanet

Ocena
serialu
9,3
Super
Ocen: 500
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Dziedzictwo" miało zastąpić w TVP "Wspaniałe stulecie". Odwołana premiera?

"Dziedzictwo" to nowa turecka produkcja, która 20 października miała zadebiutować na antenie Telewizji Polskiej, zastępując "Wspaniałe stulecie". Dwa dni przed premierą tytuł zniknął jednak z ramówki TVP. Zamiast "Dziedzictwa" widzowie TVP zobaczą w czwartek pierwszy odcinek trzeciego sezonu... "Wspaniałego stulecia".

Serial "Dziedzictwo" (tur. "Emanet") w czwartek 20 października miał zastąpić w Telewizji Polskiej uwielbiane przez telewidzów "Wspaniałe stulecie". Wiadomo, że już pierwsze epizody nowej produkcji znad Bosforu dostarczą nam niezapomnianych wrażeń.

Możemy liczyć na romanse, intrygi i nieoczekiwane zwroty akcji, a wszystko to w wykonaniu gwiazdorskiej obsady. Okazuje się jednak, że na premierę serialu najprawdopodobniej przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. 

Reklama

 • Wyjaśniamy, o czym jest serial "Dziedzictwo", podając opis fabuły i zdradzamy, kto zagra w nim główne role. 

 • Przypominamy, gdzie i o której godzinie oglądać serial "Dziedzictwo" w telewizji tak, aby fani wiedzieli, kiedy mogą zobaczyć poszczególne odcinki.

 • Ponadto przedstawiamy również streszczenie odcinków 1-5 "Dziedzictwa", ponieważ fani tureckich seriali mogą być zainteresowani tym, co czeka ich ulubionych bohaterów w pierwszych pięciu epizodach. 

"Dziedzictwo" nowym hitem TVP. O czym jest serial?

Fabuła serialu "Dziedzictwo" opowiada historię dwóch skrajnie różnych osób — bogatego i przystojnego biznesmena Yamana Kırımlı oraz pięknej, ale ubogiej Seher Kerimoğlui. Dzieli ich wiele, jednak zarówno Yaman, jak i Seher troszczą się o siostrzeńca o imieniu Yusuf. 

Chłopiec stracił matkę (siostrę Seher), która wyszła za mąż wbrew woli ojca. Yaman Kırımlı, który nie ufa kobietom, zamierza wychować małego Yusufa na silną i bezwzględną osobę, a Seher nie zgadza się na to. Po spotkaniu tych dwojga dojdzie do wielu nieporozumień, jednak z czasem ich nienawiść zmienia się w miłość.

Gwiazdorska obsada serialu "Dziedzictwo". Kogo zobaczymy na ekranie?

Obsada serialu "Dziedzictwo" to w dużej mierze światowe gwiazdy, znane z najpopularniejszych tureckich seriali. Na ekranie zobaczymy m.in. aktorów znanych z "Więźnia miłości" czy hitowej "Przysięgi".

 • Halil İbrahim Ceyhan - w roli Yaman Kirimli
 • Sıla Türkoğlu - w roli Seher Kerimoğlu Kirimli
 • Nanuka Stambolishvili - w roli Nanuka
 • Berat Rüzgar Özkan - w roli Yusuf Kirimli
 • Gülderen Güler - w roli Kiraz
 • Melih Özkaya - w roli Ali/Kirimli
 • Tolga Pancaroğlu - w roli Ziya Kirimli
 • Gülay Özdem - w roli İkbal Kirimli
 • Osman Aydın - w roli Selim
 • Hilal Yıldız - w roli Zühal
 • Gözde Gürkan - w roli Begüm

"Dziedzictwo" odcinek 1 streszczenie. Matka Yusufa umiera w szpitalu

W pierwszym odcinku serialu "Dziedzictwo" poznajemy Kevser, która wbrew woli ojca wychodzi za bogatego człowieka z krymskiej rodziny. W następstwie tego wydarzenia cała rodzina odwraca się od niej. Niestety los nie oszczędza biednej kobiety, która wkrótce traci męża, a po jego śmierci zostaje uwięziona w rezydencji razem z 5-letnim synem Yusufem. 

Gdy Kevser ulega poważnemu wypadkowi w domu, trafia do szpitala. Niestety nie udaje się jej uratować. Przed śmiercią jednak odwiedza ją siostra, którą Kevser prosi o pomoc w opiece nad małym Yusufem. Chłopiec niespodziewanie trafia do domu wujka Yamana, który nienawidzi kobiet i nie ma dobrego podejścia do dzieci.

"Dziedzictwo" odcinek 2 streszczenie. Seher porywa siostrzeńca z rezydencji

Seher chce po raz pierwszy w życiu odwiedzić siostrzeńca i w tym celu odwiedza dom rodziny Kirimli. Do rezydencji wpuszcza ją İkbal (szwagierka Yamana). Szybko okazuje się, że pomiędzy chłopcem i jego ciocią jest niewidzialne porozumienie. Staje się jasne, że Kevser przed śmiercią opowiadała 5-latkowi o swojej siostrze. 

Seher postanawia wykorzystać okazję i pod nieobecność Yamana zabiera siostrzeńca do siebie. Dziadek Yusuf reaguje niespodziewanie dobrze na widok wnuka, jednak nie jest mu dane długo nacieszyć się jego obecnością. Yaman szybko zauważa nieobecność Yusufa. Rozkazuje swoim ludziom odnaleźć chłopca, a później sam wdziera się do domu Seher, aby zabrać dziecko.

"Dziedzictwo" odcinek 3 streszczenie. Przyczyna śmierci Kevser zostaje ujawniona


Seher chce za wszelką cenę odzyskać synka siostry. Szuka więc pomocy u stambulskich prawników. Niestety adwokaci, słysząc nazwisko Kirimli, odmawiają przyjęcia sprawy. Yusuf zaś bardzo cierpi po śmierci matki. Jest zrozpaczony i nie chce jeść. Okazuje się, że ostre wychowanie stosowane przez Yamana, nie sprawdza się najlepiej.

Mężczyzna w końcu poddaje się i rozkazuje swoim ludziom przywieźć Seher do rezydencji. Pod wpływem cioci, chłopiec w końcu decyduje się na posiłek. Niestety po wykonaniu zadania Yaman wyrzuca Seher z rezydencji. İkbal przekonuje swoją siostrę Zuhal, by przyjechała do rezydencji i pomogła jej przejąć imperium Kirimli. Na jaw wychodzą przyczyny śmierci Kevser. Okazuje się, że kobieta wypadła przez barierkę podczas kłótni z İkbal.

"Dziedzictwo" odcinek 4 streszczenie. Seher jest zrozpaczona po śmierci ojca


Ojciec Seher umiera, więc młoda kobieta jest zrozpaczona. W trudnych chwilach może liczyć na dawną mamkę Nadire i Selima, który od dawna jest przyjacielem jej rodziny. Pomimo wsparcia Seher podejmuje decyzję o przeprowadzce w rodzinne strony ojca. Marzy, aby przenieść się tam razem z małym Yusufem.

Yaman, zaniepokojony stanem chłopca, za radą İkbal zabiera go do psychiatry. Wizyta nie trwa jednak długo. Później, pod nieobecność Yamana İkbal zabiera chłopca do szpitala na badania. Ukradkiem informuje Seher, gdzie ta będzie mogła znaleźć chłopca.

"Dziedzictwo" odcinek 5 streszczenie. Yaman zleca porwanie Seher

Seher cieszy się, że może odebrać Yusufa ze szpitala. Niestety, gdy ma już uciec z chłopcem, na miejscu pojawia się Yaman, poinformowany przez İkbal. Mężczyzna rozkazuje swoim ludziom porwać kobietę w celu szantażu. Jego ludzie na czele z Nedimem wywożą więc Seher do portu, gdzie starają się zmusić ją do zrezygnowania z opieki nad Yusufem. 

Siostrzeniec Seher tęskni za nią i daje to odczuć domownikom. Stryj jednak chłodno informuje go, że jego jedyna rodzina to Kirimli. Selim zaczyna obawiać się o los Seher. Nie pamięta, aby wcześniej zdążały się jej jakiekolwiek niespodziewane wyjazdy. Kobieta zostaje porzucona w lesie przez porywaczy i w śnie widzi swoją siostrę Kevser, która dodaje jej otuchy.

Kiedy i gdzie oglądać serial "Dziedzictwo"?


Emisja premierowego 1 odcinka. "Dziedzictwa" na antenie pierwszego programu Telewizji Polskiej miała mieć miejsce w czwartek 20 października o godzinie 14:00. Kolejne odcinki serialu były zaś zapowiadane codziennie od poniedziałku do piątku. 

W ostatniej chwili doszło jednak do zmiany w ramówce TVP. Jak wynika z zaktualizowanej ramówki TVP1, w czwartek widzowie zamiast premierowego odcinka serialu "Dziedzictwo" zobaczą pierwszy odcinek 3. sezonu "Wspaniałego stulecia"

"Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom widzów, TVP kontynuuje emisję serialu 'Wspaniałe stulecie'. O premierze serialu 'Dziedzictwo' Telewizja Polska poinformuje w oficjalnym komunikacie" - zapewniło Interię Centrum Informacji TVP.

Czytaj również:

"Wielka Woda". Kulisy produkcji nowego hitu Netflixa

"Zmiennicy". Twórcy kultowego serialu zakpili z ofiar tragedii?

Serial o prywatnym życiu Harry'ego i Meghan jeszcze w 2022 roku?

Zobacz także: 

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Dziedzictwo | streszczenia seriali | Tureckie seriale

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy