Reklama

Dr Quinn: Medicine Woman

Dr Quinn

Ocena
serialu
8,9
Bardzo dobry
Ocen: 294
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

​"Doktor Quinn": Co robi i jak wygląda dziś Jane Seymour?

Od premiery kultowego serialu minęło już 26 lat. Jednak patrząc na Jane Seymour można odnieść wrażenie, że dla niej czas się zatrzymał. Aktorka skończyła w tym roku 68 lat i wciąż zachwyca!

"Dr Quinn" to jeden z tych seriali, które na dobre zapisały się w historii telewizji. Rodzinny, a zarazem odważny. Podbił serca milionów fanów w ponad stu krajach na całym świecie. I chociaż w filmografii głównej aktorki znajduje się ponad 100 tytułów, to dla wielu już na zawsze pozostanie piękną panią doktor z Dzikiego Zachodu.

Reklama

Joyce Frankenberg, bo tak naprawdę nazywa się Seymour, urodziła się w Wielkiej Brytanii. W 2000 roku otrzymała Order Imperium Brytyjskiego z rąk Elżbiety II. 

Mało kto wie, że aktorka ma polskie korzenie - jej dziadek ze strony ojca pochodzi z Płocka. Jako dziecko chciała zostać baletnicą, lecz kontuzja kolana przekreśliła jej dalszą karierę.

Postawiła więc na aktorstwo. Wyjechała do USA i ruszyła na podbój Hollywood. 

- W Anglii grałam egzotyczne piękności, perskie księżniczki lub wiktoriańskie dziewice. Oferty, które dostaję w USA, są dużo bardziej zróżnicowane, fantastyczne - stwierdziła na początku swojego pobytu w Stanach. 

Zanim została znaną lekarką była jedną z najpiękniejszych dziewczyn Bonda. W filmie "Żyj i pozwól umrzeć" zagrała u boku Rogera Moore'a. - Roger Moore nazywał mnie "maleńką Bernhardt" (w nawiązaniu do francuskiej aktorki Sarah Bernhardt - red.). Wówczas myślałam, że to bardzo poważna rola, ale moje zadanie polegało jedynie na tym, by biegać w szpilkach za mężczyzną z pistoletem.


swiatseriali.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje