Dr House House M.D.
Ocena
serialu
8,2
Bardzo dobry
Ocen: 1200
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Zagraniczne hity wracają we wrześniu!

Rozpoczyna się sensacyjne "Dochodzenie", a House wraca pod ramię z Dexterem. Sprawdź, jakie zagraniczne hity zawitają w ramówkach w pierwszym tygodniu września!

Nieznośny, złośliwy i... niemal genialny. Powraca lekarz, którego pacjentem lepiej nie być, ale od którego nie sposob oderwać oczu!

Leczenie ludzi to dla doktora House'a (Hugh Laurie) właściwie działalność uboczna. Jego pasją jest rozwiązywanie medycznych łamigłówek. Liczy się zdemaskowanie wirusa, toksyny czy bakterii. A pacjent? Może cierpieć. Tylko że dla najciężej chorych nie ma innego ratunku niż diagnoza House'a. Tak będzie też w siódmej serii.

Zmieni się natomiast nieco uczuciowe życie pana doktora. Jego trudny, pełen rozstań i powrotów, związek z dr Cuddy (Lisa Edelstein) wejdzie w nową fazę. House odkryje namiętność i... czułość, o którą naprawdę nikt go do tej pory nawet nie podejrzewał.

Reklama

Zamiast po wspólnej nocy z Cuddy wyjść bez dłuższych pożegnań, postanowi spędzić z nią cały dzień. Co więcej, spróbuje pomagać jej w kłopotach. Zacznie na przykład poszukiwać nowego neurochirurga na miejsce doktora Richardsona (George Wyner), który ulegnie ciężkiemu zatruciu. Bez niego niektórym oddziałom szpitala zagrozi zamknięcie. Do ekipy Housea dołączy także studentka Martha Masters (Amber Tamblyn).

Premiera 8 września w TVP2.

Piątą serię opowieści o "nocnym łowcy z Miami" kręcono w szczególnych warunkach.

Do pracy przystąpiono, gdy było wiadomo, że kuracja Michaela C. Halla, grającego tytułowego bohatera, dała rezultaty. Dzięki temu aktor, u którego wcześniej zdiagnozowano ziarnicę złośliwą, pojawił się na planie w pełni sił. Jego bohater musi zorganizować pogrzeb żony, a potem pozbierać się po tragedii. Dexter doświadczy czegoś niezwykłego. Zacznie odczuwać zwykłe ludzkie emocje, których do tej pory był pozbawiony. Oczywiście, wciąż będzie oczyszczał Miami ze zbrodniarzy. I przy okazji uwolni z rąk oprawcow piękną Lumen (Julia Stiles).

Czy zmieni ona jego życie?

Premiera 3 września w 13th Street Ubiversal.

"Dochodzenie", nowość

Najpierw w parku zostaje znaleziony zakrwawiony sweter. Potem jego właścicielka... Deszczowe i ponure w listopadzie Seattle staje się sceną dochodzenia. Kto zamordował nastolatkę Rosie Larsen?

Czy detektywi Sarah Linden (Mireille Enos) i Stephen Holder (Joel Kinnaman) zdecydują się oskarżyć kandydata na burmistrza Seattle, Darrena Richmonda (Billy Campbell)? Wraz z rozwojem akcji, staje się jasne, że każdy tu ukrywa jakiś sekret, i choć bohaterowie myślą, że już uporali się ze swoją przeszłością, to ona niespodziewanie do nich powraca. Poznamy pogrążoną w żałobie rodzinę zamordowanej dziewczyny i odkryjemy osobiste tajemnice pani detektyw.

Premiera 7 września w Fox Life.

Siostra Jackie Payton (Edie Falco) to pielęgniarka na tyle nietypowa, że podczas emisji pierwszego sezonu serialu doszło do protestu.

Związek nowojorskich pielęgniarek oskarżył producentów o szarganie ich opinii, jako że "osoba, która notorycznie narusza wszystkie procedury" nie miałaby szans na utrzymanie posady w szpitalu. Na szczęście widzowie inaczej oceniają Jackie, dzięki czemu powstają kolejne serie. Co czeka ją w drugiej odsłonie? Pojawią się kłopoty z dorastającymi (i zaniedbywanymi przez matkę) dziećmi.

Także kolega z pracy (Arjun Gupta) utrudni sytuację Jackie, i bez tego dość delikatną. Nie ustąpią bowiem jej bóle kregosłupa, co oznacza głębsze uzależnienie od środków przeciwbólowych. Dojdzie do nowych konfliktów z lekarzami, bo jak Jackie już stwierdziła, większość z nich goni wyłącznie za karierą, pieniędzmi i romansami. Kto ma więc zadbać o chorych? Tylko Jackie!

Premiera 2 września w Universal Channel

"Gliniarz z Memphis", nowość

Memphis, miasto Elvisa Presleya, należy do Południa USA, ale blisko stąd na Północ. Nic więc dziwnego, że ścierają się tu dwa odmienne style życia i pracy.

Detektyw Dwight Hendricks (Jason Lee) to luzak w południowym stylu. Jego nowa szefowa Tanya Rice (Alfre Woodard) ma zupełnie inną wizję pracy wydziału. Jest też sierżant Lightfood (Abraham Benrubi), który stosuje indiańskie metody śledcze ludu Chicksaw. Bywa to zabawne. Jednym z producentów serialu jest George Clooney.

Premiera 5 września w TV PULS.

"Wydział śledczy RIS", nowość

Seria tajemniczych morderstw stawia na nogi całą policję w Rzymie.

Wszystko wskazuje na to, że to dzieło jednego człowieka. Szalonego i okrutnego, ale zarazem inteligentnego i wyjątkowo przebiegłego. Do walki z nim zostaje utworzony zespół kryminologów, któremu przewodzi kapitan Lucia Brancato (Euridice Axen). Ekipa łączy doświadczenie z energią młodości. Są w niej specjaliści od tradycyjnych śledztw i eksperci najnowszych technik dochodzeniowych.

Premiera 6 września w TV PULS.

"Miami Medical", nowość

Pierwsze 60 minut po wypadku przesądza los ofiary.

Kompetentna pomoc ocali jej życie, każdy błąd lub spóźnienie skończą się śmiercią. Nieustannie pamiętają o tym lekarze szpitala urazowego w Miami. To jedna z najlepszych ekip ratunkowych w USA. Szefem zespołu jest weteran wojny w Zatoce Perskiej, dr Matthew Proctor (Jeremy Northam), któremu towarzyszą: pracoholiczka dr Eva Zambrano (Lana Parrilla), dr Christopher Deleo (Mike Vogel), dr Serena Warren (Elisabeth Harnois) i sanitariusz Tuck (Omar Gooding, brat Cuby). Ciągły stres, bez którego nie mogą żyć, łagodzą czarnym humorem.

Premiera 7 września w TV PULS.

IP

Tele Tydzień
Dowiedz się więcej na temat: Dr House | Dexter | The Killing | Siostra Jackie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy